"Po půl čtvrté přijali na operačním středisku Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení občana, který jede za řidičem osobního vozidla Jeep, který předtím natankoval v obci Planá nad Lužnicí na benzinové čerpací stanici a odjel bez placení. Jeho trasa směřovala na Tábor. Po cestě viděl hlídku táborských policistů, u kterých zastavil a vše jim uvedl," přiblížil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Podle obsluhy čerpací stanice ONO na třídě ČSLA v Plané nad Lužnicí, kde pirát silnic svou jízdu zahájil, zastavil u stojanu číslo dva. „Normálně natankoval a ujel,“ popsal muž, který byl ten den ve službě s tím, že incident okamžitě ohlásili na linku 158. „Všiml jsem si i SPZ vozidla. Ten mladík měl nasazenou kapuci, do obličeje mu tak nebylo vidět,“ dodal pracovník benzinky.

Běžně se to prý nestává, aby lidé čerpající pohonné hmoty ujížděli bez placení. Většina zákazníků je prý slušná a šlo tak o výjimečný případ. 

close Řidič podle obsluhy čerpací stanice ONO na třídě ČSLA v Plané nad Lužnicí tankoval u stojanu číslo 2 a obličej si maskoval nasazenou kapucí od mikiny. info Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová zoom_in Řidič podle obsluhy čerpací stanice ONO na třídě ČSLA v Plané nad Lužnicí tankoval u stojanu číslo 2 a obličej si maskoval nasazenou kapucí od mikiny.

"Strážci pořádku okamžitě pokračovali v jízdě za zmíněným vozem, kdy zapnuli výstražná a zvuková zařízení. Muž za volantem terénního vozu však na znamení nereagoval a ještě v městě přejížděl chodníky a místa mimo komunikaci." Z Tábora pokračoval na Zárybničnou Lhotu, kdy jeho rychlost opakovaně převýšila 100 km/h.

Po několika minutách ho policisté dojeli na potřebnou vzdálenost a snažili se Jeep bezpečně zastavit, ale ani to řidiči nezabránilo v pokračování v nebezpečném a velmi riskantním stylu řízení silného stroje. "Vzhledem ke všem použitím možnostem, kdy se nepodařilo zmíněného muže zastavit, a po přechozí marné výzvě, použil jeden ze zakročujících policistů služební zbraň a mířenou střelbou na pneumatiky Jeepu, které prostřelil a bez dalších škod na majetku nebo ohrožení života zdraví, mu zabránil v jízdě," popsal mluvčí.

Další policejní honičky na jihu Čech najdete zde.

Z auta pak piráta silnic za pomocí hmatů a chvatů sebeobrany vytáhli a po prohlídce ho znehybnili a zajistili proti páchání dalšího protiprávního jednání. "Ve věci jsou v současné době vedeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečin Maření výkonu úředního výkonu a vykázání, neboť má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel," uzavřel mluvčí.