Se zvyšující se cenou benzínu a nafty roste podle policistů i počet neplatičů, kteří si u benzinové čerpací stanice natankují a pak obsluze ujedou bez placení. Obětí nepoctivce se v těchto dnech stala menší stanice na Táborsku.

„Vedle případů krádeží pohonných hmot z nádrží vozidel roste i počet tak zvaný újezdů od čerpacích stanic, kdy řidiči natankují, ale nezaplatí. Pomyslným rekordmanem je za poslední období muž, jenž ve čtvrtek kolem sedmé hodiny večerní tankoval u jedné z menších benzinových čerpacích stanic na Táborsku,“ potvrdil včera mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.
Kromě nádrže si tento drzý řidič načerpal benzín i do plastových kanystrů, které měl uložené v zavazadlovém prostoru své octavie combi, černé barvy, se SPZ začínající na písmena AB.
V naprostém klidu natankoval téměř 268 litrů za bezmála 8700 korun a pak odjel.

„Dle popisu obsluhy by pachatelem měl být muž ve věku dvacet až pětadvacet let, štíhlé, asi 180 centimetrů vysoké postavy, kratších blond vlasů. Oblečen byl do tmavých riflí a blíže neurčené mikiny,“ uvádí Doubek k popisu pachatele.
Policisté na tyto případy opakovaně upozorňují a nabádají obsluhy čerpacích stanic, zvláště pak těch, které nejsou vybaveny kamerovým systémem, k náležité obezřetnosti a všímavosti. „Zejména u takovýchto případů je více než nabíledni si zapamatovat co nejvíce markantů, podle kterých by policisté mohli zloděje dopadnout,“ radí policejní mluvčí.