Dechová zkouška přístrojem Dräger byla pozitivní s hodnotou přes 1,4 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a následně se podrobil i lékařskému vyšetření v táborské nemocnici, spojenému s odběrem biologického materiálu.

Fotografie Plané nad Lužnicí pochází z táborského atelieru Šechtl a Voseček. Zveřejňujeme je s laskavým svolením Marie Šechtlové.
OBRAZEM: Nahlédněte do historie Plané nad Lužnicí na archivních snímcích

„Každý řidič by měl mít na paměti, že alkohol za volant nepatří. Alkohol zpomaluje reakce, činí člověka méně pozorným, ale současně dává falešný pocit sebedůvěry. Alkohol a jiné návykové látky patří mezi časté příčiny dopravních nehod. Jízda pod vlivem návykových látek je v České republice zákonem zakázána a v případě pozitivního měření jsou policisté oprávněni zakázat řidiči další jízdu a na místě mu zadržet řidičský průkaz,“ uvedla mluvčí jihočeských policistů Lenka Pokorná.

Policisté obvodního oddělení Sezimovo Ústí ve zkráceném přípravném řízení již sdělili pětačtyřicetiletému muži z Táborska podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.