Nebezpečný řidič
Chýnov - Sezimovoústečtí policisté ve středu zahájili trestní řízení proti dvaadvacetiletému řidiči z Pelhřimovska, který se v Chýnově proháněl se svou škodovkou, ačkoli byl pod vlivem alkoholu. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili bezmála 1,3 promile. „Mladík, který usedl za volant ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla, se stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník za takovéto jednání mimo jiného stanoví až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku,“ naznačil mluvčí jihočeských policistů Miroslav Doubek, s jakým trestem tito nebezpeční řidiči musejí počítat. O výši potrestání rozhodne až soud.

Parkováním rušil spaní lidí v ulici
Tábor - Přesně o půlnoci zazvonil na služebně městské policie telefon se stížností, že řidič ve Farského ulici zaparkoval na vyhrazené místo a ještě ruší noční klid. Když strážníci dorazili na místo, auto již bylo bez řidiče. „Záhy se ale dostavil i se svým kamarádem. Muž (21) nejprve přesvědčoval, že vůz na místě zaparkoval již odpoledne, ale horký vzduch vycházející z motoru tomuto tvrzení značně odporoval,“ popisuje mluvčí strážníků Pavel Šimek.

Mladík se nakonec přiznal, že s autem přijel jen krátce před příjezdem hlídky. Vyšlo ale najevo, že jeho auto není v takovém technickém stavu, aby vůbec mohlo na silnici, ale že ke lžím má pádný důvod. Z jeho dechu byl cítit alkohol, testr ukázal na 0,84 promile. Případ si proto převzali přivolaní policisté.

Rekordman jel v obci devadesátkou
Tábor – K takové rychlosti v obci se odváží málokdo.Řidiči, který se v pondělí řítil Zárybničnou Lhotou se to podařilo. Ale měl smůlu, že ho při jeho spanilé jízdě v rychlosti 94 kilometrů chytili strážníci. Ti se totiž poslední březnovou neděli a toto pondělí zaměřili na dodržování rychlosti ve městě.Lokality jim pomohli vybrat občané, kteří si piráty na silnicích stěžují. Hlídky tak v neděli zamířily do Zárybničné Lhoty, Náchoda a Všechova. Tady zjistili 10 přestupků a u nejrychlejšího hříšníka naměřili rychlost rovněž v Zárybničné Lhotě, a sice 81 kilometrů. Ano ostatní odchycení se však nemají za co stydět, jeli rychlostí v rozmezí od 63 do 77 km/h. V pondělí pak strážníci zopakovali měření v Zárybničné Lhotě a přidali ulice Klokotskou a v Čekanicích Průběžnou a Družstevní. Ve Lhotě odchytli zmíněného řídiče v 94kilometrové rychlosti. Pavel Šimek upozorňuje, že tato jejich akce rozhodně nebyla poslední.