Během festivalového víkendu měli plné ruce práce jihočeští celníci, to potvrdil jejich mluvčí Radek Kréda. Ve spolupráci s táborským obvodním oddělením policie kontrolovali během festivalu vytipovaná vozidla, zaměřili se na vybrané výrobky a pátrali po zboží uniklém celnímu dohledu.

Pracovníci celního úřadu zjistili více než 350 gramů marihuany, téměř 8 gramů kokainu a více než 4 gramy extáze. "Deset případů kvalifikovali jako podezření ze spáchání trestného činu, jeden případ jako jednání mající znaky přestupku. Případy si na místě převzali policisté, jeden případ příslušníci celní správy ze sekce pátrání Generálního ředitelství cel," shrnul.

Sobota 24. června na festivalu Mighty Sounds v Táboře se povedla, stejně tak byl nabitý program v neděli. Podívejte se.
Festival Mighty Sounds zaplavily tisíce lidí. Pořadatelé si objednali počasí

"Zjistili jsme také tři vozidla bez platné dálniční známky, jedno vozidlo bez platné technické kontroly a ve dvou případech inkasovali nedoplatky za přestupky v dopravě," vyjmenoval Kréda další případy s tím, že se navíc podařilo vypátrat i jednu osobu se zákazem pobytu na území Evropské unie a cizince bez dokladů totožnosti.

Policisté podle mluvčí Lenky Pokorné zadokumentovali na festivalu čtyři přečiny, a to přechovávání omamné látky a jedu. "Dále policisté zaevidovali jeden přestupek proti majetku a jeden přestupek za držení omamných a psychotropních látek v malém množství. Dopravní policisté řešili dva případy, kdy návštěvníci řídili vozidlo bez platného řidičského oprávnění. Tři řidiči se vydali na cestu pod vlivem alkoholu. Kromě toho jsme odhalili a vyřešili 39 přestupků týkajících se překročení maximální povolené rychlosti, porušení zákazu telefonování při řízení, technického stavu vozidla a podobně," vyjmenovala.

Přípavy festivalu Mighty Sounds na táborském letišti ve čtvrtek 22. června 2023 jsou v plném proudu.
VIDEO: Mighty Sounds začíná. Přípravy jsou v plném proudu, přinášíme novinky

Jak sdělil mluvčí táborských strážníků Pavel Šimek, během třídenního festivalu Mighty Sounds měla i Městská policie Tábor v rámci možností posílené směny. "Šlo zejména o noční službu, kdy z pátku na sobotu a ze soboty na neděli sloužily tři motorizované hlídky, z neděle na pondělí pak dvě. Denní směnu zajišťovaly v pátek a pondělí tři hlídky, o víkendu dvě," upřesnil.

Strážníci v součinnosti s policií hlídali především pohyb u železničního přejezdu. "Dále zabezpečovali dohled na veřejný pořádek a ochranu majetku v obchodní zóně a na blízkém sídlišti Nad Lužnicí. V souvislosti s festivalem neevidujeme žádnou mimořádnou událost, pouze jsme zaznamenali tři stížnosti na rušení nočního klidu," shrnul Pavel Šimek. Jak doplnila Lenka Pokorná, dva lidé podali stížnost na hluk také na státní policii. (lep)