Díky dobré spolupráci s občany zadrželi strážníci ve čtvrtek dopoledne muže podezřelého z kapesní krádeže. Té se dle vyjádření tiskového mluvčího Pavla Šimka měl dopustit na nic netušící ženě v jednom z obchodních domů v centru města.

Okradená žena oznámila odcizení peněženky strážníkovi, který společně se zaměstnancem Technických služeb Tábor prováděl kontrolu parkovacího systému v oblasti placeného stání. "Vzápětí se na místo dostavili svědci, kteří pachatele při činu viděli a uvedli jeho přesný popis. Jedním z nich byl chlapec, kterému se na chvíli podařilo muže nepozorovaně sledovat a poskytnout strážníkům údaje o jeho dalším pohybu. To už po dotyčném pátraly ostatní hlídky městské policie, v činnosti byl i kamerový systém. Podezřelý byl nakonec nalezen díky zaměstnanci Technických služeb Tábor, který jej spatřil v době, kdy nastupoval do autobusu městské hromadné dopravy," popsal detaily Pavel Šimek.

Přivolaná hlídka jej následně zadržela a předala policistům.

Krátce po 20. hodině přijala městská policie dvě oznámení týkající se potyčky mezi dvěma osobami v parku v ulici Kpt. Jaroše. Jeden z aktérů měl dokonce druhému rozbít o hlavu skleněnou láhev.

"Při příchodu hlídky k místu incidentu ležel bezvládně na zemi zakrvácený muž a v jeho blízkosti stál druhý. Ten se při spatření strážníků ještě stačil rozeběhnout a kopnout zraněného do hlavy. Strážníci ho okamžitě zpacifikovali a přivolali zdravotnickou záchrannou službu," sdělil fakta.

Napadený muž byl poté zdravotníky převezen k ošetření do zdravotnického zařízení, útočníka si převzala hlídka policie. "Obě osoby byly strážníkům dobře známé z dřívějších zákroků," uzavřel Pavel Šimek.