Bar přepadli lupiči. Jeho drželi v šachu nožem, jediného hosta omráčili paralyzérem.
„Byl jsem zrovna na place, když mě překvapili. Vůbec nevím, kdo to byl, navíc byli maskovaní,“ řekl včera odpoledne přepadený barman. Přes traumatizující zážitek se cítí po psychické stránce poměrně dobře. „Nic mi není.“
Nože si všiml jen okrajově. „Byl asi tak patnáct, dvacet centimetrů dlouhý,“ popsal útočnou zbraň.
Jeho výpověď potvrdila i mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. „Dva neznámí maskovaní pachatelé přišli do baru v době, kdy zde byla pouze obsluha a jeden host. Jeden z pachatelů donutil obsluhujícího muže pod pohrůžkou nože přiloženého na krk k otevření pokladny a otevření trezoru. Druhý pachatel v baru elektrickým paralyzérem omráčil hosta,“ řekla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.


Přepadení muži skončili na toaletě
Lupiči pak oba odvedli na toalety, kde jim pod pohrůžkou ublížení na zdraví přikázali, aby tam zůstali. Z trezoru a pokladny si pachatelé odnesli několik desítek tisíc korun. „Byly to peníze na výplaty hráčů,“ řekl majitel baru.
Pomoci v pátrání by policii mohl kamerový systém. Jedna z kamer je přímo před barem na objektu teplárny. „Částečně snímá i vchod do baru,“ řekl velitel strážníků Milan Michálek. Ve Strakonicích je v současnosti 14 kamerových bodů.