Krátce po půl jedenácté hodině dopolední dnešního dne (9. 1. 2008) došlo k loupežnému přepadení jedné ze směnáren v Táboře. Obsluhující ženu oslovil muž se žádostí o směnu peněz. Vzápětí se k němu přidali dva komplicové. Všichni tři si náhle nasadili kukly na obličeje a na ženu namířili pistole. Zatlačili ji do zadních prostor směnárny, kde se zmocnili finanční hotovosti v korunách a eurech. Po té ze směnárny odešli. Zda následně odjeli autem, nebyla přepadená žena schopná potvrdit.
K popisu pachatelů přepadená žena uvedla, že všichni tři muži byli ve věku kolem třiceti let, štíhlé, asi 170 – 175 cm vysoké postavy. Všichni tři byli oblečeni do černých bund a černých kalhot, na hlavách měli černé pletené kukly a na rukou kožené rukavice. Na nohou měli četné sportovní boty, které se u jednoho z mužů nezvykle leskly. Snažili se hovořit česky s přízvukem zemí východního bloku. V rukou měli pistole menších rozměrů, černé barvy.
Pachatelé si z místa odnesli finanční hotovost, která zřejmě nesplňovala výši jejich očekávání. Z jejich vybavení a způsobu jednání lze usuzovat, že by v této trestné činnosti mohli pokračovat. Policisté proto upozorňují všechny obchodníky, směnárníky či jiné finančníky, aby byli obezřetní a při podezření na výskyt této trojice mužů okamžitě volali policii na linku 158. Policisté jsou v pohotovosti a po lupičích intenzivně pátrají.

Miroslav Doubek