Z vraždy se od včerejška zodpovídá před soudem 49letý Václav Tausch.
Třetího srpna kolem jedné hodiny bodl v Sokolovské ulici ve Strakonicích dvakrát kuchyňským nožem Robina Křápa (28) do hrudníku.
Činu předcházel spor aktérů v baru Tipsport.
Tausch zprvu uváděl, že si na nic nepamatuje. Pak řekl, že ho Křáp venku napadl.
Utekl mu, vrátil se do baru pro věci, ale Křáp se tam znovu objevil a zas ho vyzval ven – prý teď že už mu neuteče. Na ulici jím byl znovu napaden.
Jak došlo k bodnutí, prý neví. Stalo se to asi, jak v potyčce „na sebe narazili“, řekl.
Nůž si prý vzal do restaurace proto, že byl dříve přepaden, tak aby se mohl případně bránit. „Rozhodně jsem s ním nešel do baru hledat někoho, koho bych napadl,“ ujistil.
Svědek viděl obžalovaného jít ulicí s nožem v ruce za zády. Došel k druhému muži a hned zaútočil. Napadený ho odrazil, ale on se zvedl a znovu šel po něm. Poškozený upadl a svědek zavolal policii. Snažili se pak s kolemjdoucí dívkou Křápovi pomoci.
Podle této svědkyně Křáp prv〜ní útok odrazil. Tausch pak vstal a bodl do něho nůž.
Další svědek líčil, že muž s nožem za zády prošel kolem nich. Ptal se ho, kam s tou kudlou, co s ní chce dělat. Šel kus s ním a mluvil na něho. Muž nereagoval. „Nechvátal, šel klidným krokem,“ vypověděl svědek. Pak obžalovaný zmizel ve tmě. Za pár minut se s nožem v ruce vracel.
Jiný mladík zaznamenal v baru slova o vyříkání si to venku. Po prvním odchodu se Křáp vrátil, že Tausche nemůže najít. Ten se asi za deset minut objevil a vyzval Křápa, aby šel ven.
Svědkové dohadů v baru mínili k dotazům, že kdyby měl do půl těla vysvlečený Tausch za pasem dlouhý nůž, určitě by si jej všimli.
Obžaloba tak zřejmě ověřuje verzi, že po prvním střetu venku si Tausch došel domů pro nůž a poškozeného pak znovu vyzval.
Hlavní líčení bylo odročeno.