Bojíme se, říkají místní. A problém se vleče už několik měsíců, během kterých došlo k opakovaným napadením a krádežím. Situaci se snaží řešit jak státní, tak městská policie. „V těchto oblastech zajišťujeme spolu s kolegy z městské policie zvýšený výkon služby,“ potvrdil již dříve ředitel táborského územního odboru policie Jiří Štecher.

Riziková místa se sice snaží kontrolovat častěji, strážníkům však situaci komplikuje nedostatek lidí. „Máme 31 míst, ale dva lidé nám dlouhodobě chybějí. Navíc za měsíc další dva odejdou,“ přiblížil problém velitel městské policie Petr Svoboda. Noví se také špatně shánějí: povinností je maturita a psychotesty, kterými zdaleka ne všichni uchazeči projdou.

Ilustrační foto.
Tábor řeší vzrůstající kriminalitu dětských gangů, přepadávají vrstevníky

Kritiku nadměrného výskytu strážníků v autech odmítá a označuje ji za optický klam: auta totiž projedou větší rozlohou města a jsou tak vidět mnohem víc, než pěší hlídky. „V terénu jsou většinou dvě vozidla: zásahové se dvěma strážníky a jedno na kontrolu parkování s jedním strážníkem. Další čtyři lidé procházejí pěšky právě ty rizikové lokality, a to většinou po jednom“ upřesnil. Více se také zaměřují na situaci v hromadné dopravě. Podle starosty Štěpána Pavlíka město pracuje i na získání romských preventistů.