Úspěchu v boji proti drogové kriminalitě dosáhli kriminalisté z Tábora. Toxi týmu se podle policejní mluvčí Lenky Pokorné podařilo vypátrat nelegální takzvanou indoor pěstírnu konopí a odhalit pachatele, který se v ní pěstební činnosti věnoval.

"V souvislosti s tímto případem je obviněn pětatřicetiletý muž z Prahy z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněný se měl protiprávního jednání dopustit tím, že měl v jednom z domů v obci nedaleko Tábora vybudovat indoor pěstírnu a v ní nejméně od roku 2018 do současné doby skrytým způsobem pěstovat marihuanu s úmyslem získat vyšlechtěný kultivar rostliny konopí s vysokým obsahem účinné látky," uvedla Lenka Pokorná.

O víkendu spadla pomyslná klec, když si pro "pěstitele" marihuany přímo do domu spolu s Toxi týmem přišla krajská zásahová jednotka. "Kriminalisté muže zadrželi a při provedené domovní prohlídce zajistili nejen indoor pěstírnu konopí s technologickým vybavením, ale i 600 rostlin konopí setého v různém stadiu růstu a přes 300 gramů sušiny," přiblížila mluvčí výsledek domovní prohlídky a dodala, že zajištěný rostlinný materiál bude podroben znaleckým expertizám. Obviněný muž je stíhán na svobodě.