Policie opětovně upozorňuje houbaře na případy krádeží vloupáním do vozidel, odstavených u lesa. Po případu na Soběslavsku, o kterém jsme informovali druhý týden v září, šetří policisté sezimovoústeckého oddělení případ se stejným scénářem.

Ilustrační foto
Z auta ukradl notebook i kabelku

Podle tiskového policejního mluvčího Miroslava Doubka pátrají po zloději, který se v době od 15:10 do 16:50 hodin v neděli 29. září vloupal do osobního automobilu tovární značky Škoda Superb, zaparkovaného u lesa na silnici asi 2,5 kilometru od Plané nad Lužnicí směrem na Turovec. "Pachatel po rozbití okna pátých zadních dveří odcizil ze zavazadlového prostoru vozu zde zanechanou dámskou kabelku s osobními doklady, finanční hotovostí a dalšími cennostmi," sdělil Miroslav Doubek.

Auto není trezor. Ilustrační foto.
Za 15 minut vyloupil auto

Včetně poškození vozu způsobil majitelce souhrnnou hmotnou škodu ve výši bezmála 20 tisíc korun.

Policie proto opětovně upozorňuje, že auto není trezor a určitě se vyplatí, zejména při odstavení vozidla na odlehlém místě, vzít si své doklady a další cennosti s sebou.

Les - ilustrační foto.
Houbař zabloudil v hustém lesním masivu u Radenína

"Není dokonce výjimkou, že někteří řidiči v takovýchto případech nechávají krycí rolety zavazadlového prostoru odtažené, aby případní zloději viděli, že ve vozidle opravdu nic není," upozornil Miroslav Doubek.