Policie opětovně upozorňuje houbaře na případy krádeží vloupáním do vozidel, odstavených u lesa. Po případu na Soběslavsku, o kterém jsme informovali druhý týden v září, šetří policisté sezimovoústeckého oddělení případ se stejným scénářem.

Podle tiskového policejního mluvčího Miroslava Doubka pátrají po zloději, který se v době od 15:10 do 16:50 hodin v neděli 29. září vloupal do osobního automobilu tovární značky Škoda Superb, zaparkovaného u lesa na silnici asi 2,5 kilometru od Plané nad Lužnicí směrem na Turovec. "Pachatel po rozbití okna pátých zadních dveří odcizil ze zavazadlového prostoru vozu zde zanechanou dámskou kabelku s osobními doklady, finanční hotovostí a dalšími cennostmi," sdělil Miroslav Doubek.

Včetně poškození vozu způsobil majitelce souhrnnou hmotnou škodu ve výši bezmála 20 tisíc korun.

Policie proto opětovně upozorňuje, že auto není trezor a určitě se vyplatí, zejména při odstavení vozidla na odlehlém místě, vzít si své doklady a další cennosti s sebou.

"Není dokonce výjimkou, že někteří řidiči v takovýchto případech nechávají krycí rolety zavazadlového prostoru odtažené, aby případní zloději viděli, že ve vozidle opravdu nic není," upozornil Miroslav Doubek.