Středeční večer se nejspíš nesmazatelně vryje do paměti všech obyvatel malé vesničky Horusice poblíž Veselí nad Lužnicí. Neznámí útočníci tu totiž kolem půl deváté večer přepadli rodinnou firmu HF moto, která se zabývá výrobou součástek pro historické motocykly.

„Loupežného přepadení se dopustila skupina minimálně tří mužů, ale nevylučujeme, že jich bylo více. Na místě zůstalo sedm poškozených, čtyři z nich byli těžce zraněni," uvedla mluvčí jihočeské policie Lenka Kozoňová.

Několik maskovaných mužů se údajně vloupalo do domu a přepadlo manžele a jejich syna. K incidentu vyjelo celkem pět posádek záchranné služby ze Soběslavi, Tábora a Českých Budějovic.

Přepadenív Horusicích:• K loupežnému přepadení firmy HF moto došlo v noci ze středy na čtvrtek kolem 20.30 hodin. Skupina minimálně tří útočníků způsobila těžká poranění hlavy čtyřem osobám, které nyní bojují o svůj život v nemocnici. Poškozeno bylo celkově sedm lidí.

„Záchranáři na místě ošetřili čtyři zraněné. Dva muži utrpěli těžká mozkolebeční poranění a v kritickém stavu byli transportováni do českobudějovické nemocnice. Další dva muži leží v táborské nemocnici. Oba utrpěli zranění v oblasti hlavy, z toho jeden těžká a jeden středně těžká," sdělila mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Policie nyní hledá všechny svědky, kteří by mohli pomoci dopadnout brutální útočníky. V této chvíli zatím nikdo neví, co bylo motivem jejich činu.

Ani místní obyvatelé nechápou, proč k této hrozné události došlo. „Znám oba manžele velmi dlouho, jsou to slušní lidé a nemyslím si, že měli nepřátele," řekl nám Petr M. z Horusic.

Dokud policie pachatele nevypátrá, nebudou Horusičtí v noci klidně spát. „Bojíme se. Doslechla jsem se o tom v rádiu a dost jsem se vyděsila, protože jsme zrovna v ten den měli otevřená vrátka u domu," svěřila se nám se svými obavami Renata Prchlíková z Horusic. Mezi místními se nyní šíří zpráva, že pachatelé jsou ukrajinské národnosti.

Jihočeští kriminalisté proto žádají každého, kdo se ve středu pohyboval po Horusicích od 19 do 22 hodin pěšky, autem nebo na kole, a mohl si všimnout podezřelých osob nebo vozidel, aby se ozval prostřednictvím linky 158. „Zvláště prosíme všechny řidiče, kteří v té době projížděli kolem Horusic ve směru na České Budějovice – Veselí nad Lužnicí a dále ve směru Veselí nad Lužnicí – Lomnice nad Lužnicí – Třeboň, a mohli si čehokoli všimnout, aby nám své informace poskytli. I ty zdánlivě bezvýznamné mohou být důležité," sdělila policejní mluvčí Lenka Kozoňová.

Autor: Kateřina Šímová