Od pátečního odpoledne začali pátrat policisté po čtrnáctileté žákyni Zvláštní školy, ze které se dívka nevrátila domů. O pomoc při pátrání požádali i širokou veřejnost a hromadné sdělovací prostředky.

Od pátku ji hledalo v Soběslavi a okolí více než 200 lidí. V terénu bylo 120 policistů. Kromě rodiny hledané dívky se zapojili dobrovolní hasiči, strážníci a občané. Při pátrání použila policie vrtulník s termovizí.

„Někteří policisté byli venku více jak dva dny,“ zmínil nasazení krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. V hledání na Soběslavsku pomáhali i policisté, kteří měli posílený výkon služby z důvodu Táborských setkání.
„Díky tomu se nám je podařilo obratem zapojit do pátrací akce. V tomto případě byla priorita najít ztracenou dívku,“ uvedl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Pátrání mělo šťastný konec až v neděli dopoledne. V akci, která začala v 9.15 hodin do terénu v rojnici vyrazilo 25 policistů, dva psovodi a čtyři strážníci.
Dívku, která se neorientuje v prostoru a čase, se nakonec podařilo nalézt v 11.05 hodin obyvatelům nedalekých Nedvědic. Našli ji v seníku u koní a informovali policii na lince 158.

„Prohlédl ji lékař. Nebyl na ní spáchán žádný trestný čin a domů se vrátila v pořádku,“ uzavřel případ se šťastným koncem Bajcura.