První z nich bylo dodatečné, a to od majitele vozu ze Sezimova Ústí. Jeho automobil zloději vykradli v noci ze čtvrtka na pátek. Z auta mu odnesli notebook značky Lenovo.

Další dvě krádeže pak proběhly během noci z pondělí na úterý v Plané nad Lužnicí v místní části Strkov. Opět podle shodného scénáře, jako případy na Sezimovoústecku. První z majitelů přišel o doklady od vozidla, druhý pak o počítač značky HP a písemné dokumenty.

Policie. Ilustrační foto.
Vykradl auto na zahradě rodinného domu

"Opětovně tímto vyzýváme občany k obezřetnosti. Jakýkoliv důvodný poznatek k výskytu osoby či osob, které by se tohoto jednání mohly dopouštět, a to nejen na Sezimovoústecku a Plánsku, sdělte policistům na jejich služebnách, v případě aktuálního dění pak na lince 158," apeluje na veřejnost mluvčí jihočeských policistů Miroslav Doubek.

Po pachateli policisté intenzivně pátrají. "Oplocení pozemku není pro zloděje překážkou a zanechávat v neuzamčených či nedostatečně zabezpečených vozidlech cokoliv cenného se nevyplácí," dodává mluvčí.

Záhadná figurína oděná do ochranného obleku, v roušce a vybavená nápisem scifi se objevila u táborské Střelnice.
Strážníci v Táboře zpacifikovali záhadnou postavu, skončila na služebně

Škody na odcizených věcech jdou do desítek tisíců korun, další problémy pak okradeným majitelům přináší odcizení dokladů či klíčků od auta.