Žena podle policejní mluvčí Lenky Pokorné vystavila brusle k prodeji na jednom portále a čekala, až se ozve zájemce. "Ten se skutečné ozval prostřednictvím messengeru a zjevně neměl čisté úmysly. Zaslal poškozené odkaz s pokyny pro doručování zásilek prostřednictvím přepravní služby. Poškozená se přes zaslaný odkaz přihlásila do svého internetového bankovnictví, aniž by tušila, že veškeré údaje poskytuje podvodníkovi. Následně zjistila, že jí z účtu někdo odčerpal 300 tisíc korun," popsala jeden z "osvědčených" fíglů podvodníku Lenka Pokorná.

Na stránky svého internetového bankovnictví se přihlašujte pouze přes stránky své banky!

Již poměrně dlouhou dobu a s velkou intenzitou policisté upozorňují na to, že je skutečně nutné být velmi obezřetnými nejen při nákupu, ale také při prodeji zboží na internetu. Je důležité si vše důkladně ověřovat. Každý den vydávají policisté zprávy s konkrétními případy internetových podvodů, které se staly našim spoluobčanům.

Ilustrační foto.
Chtěl investovat na internetu. Místo toho přišel o milion korun

"Ve zprávách jsou zahrnuty i nejpoužívanější triky a legendy pachatelů. Je třeba se z těchto informací poučit a ne je brát na lehkou váhu. Neboť obětí podvodníků se může stát každý," naznačuje mluvčí policie a radí: "Na stránky svého internetového bankovnictví se nikdy nepřihlašujte přes odkazy v emailu, na sociálních sítích či v sms zprávách, vždy se přihlašujte pouze přes stránky své banky!"

Pokud se již stanete obětí podvodu, neměli byste otálet s oznámením na policii. "Učiňte to nejlépe ihned po zjištění chybějících prostředků na bankovním účtu. Spojte ihned se se svojí bankou a pokuste se platby zablokovat. A veškerou komunikací si zálohujte, je důležitá jako důkazní materiál," apeluje Lenka Pokorná.