Oběti skončily v nemocnici a bez kabelky.
Táborští policisté hledají svědky obou přepadení.
K prvnímu z nich došlo 31. prosince kolem poledne u Nového hřbitova v Táboře. „Sedmasedmdesátiletá žena šla vzpomenout na své zesnulé, když ji na chodníku od autobusové zastávky směrem k zadní bráně přepadl asi dvacetiletý muž,“ uvedl mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.
Se slovy „Dej mi tu kabelku“ ji strhl tašku nesenou na předloktí. Napadené ženě se ještě podařilo kabelku zachytit prsty rukou. Mladík však v útoku pokračoval a ženu strhl na zem. Teprve pak se kabelky zmocnil a utekl po chodníku směrem na Měšice. Ženě při útoku zlomil prst na ruce, způsobil tržnou ránu na bradě a zhmožděniny v obličeji.
„Při přepadení utrpěla úraz obličeje. Po ošetření byla převezena do nemocnice,“ potvrdil Milan Kratochvíl ze ZZS.
Nový rok nezačal šťastně ani pro čtyřiadvacetiletého muže a dvaadvacetiletou dívku. „Na cestě od Apolla k zastávce na Sídlišti nad Lužnicí jim vysoký muž v černé bundě nastříkal do očí zatím nezjištěnou látku a dívce vytrhl z rukou kabelku,“ informoval Doubek. Lupič si tak přišel k drobné finanční hotovosti, dvěma mobilním telefonům.
„Útočník nastříkal obětem do očí zřejmě pepřový sprej. Po ošetření byli také oni převezeni k dalšímu vyšetření do nemocnice,“ doplnil Kratochvíl.
V obou případech žádá policie svědky, aby se se svým svědectvím obrátili na táborské kriminalisty na telefonní lince 974238111, případně lince tísňového volání číslo 158. „Zejména chceme apelovat na paní, která místem krátce po incidentu procházela a u napadené ženy u hřbitova se ve spěchu jen na chvilku zastavila,“ sdělil Doubek.

Dle výpovědi přepadené ženy u hřbitova byl pachatelem měl být muž ve věku asi 20 let, hubené, asi 165 – 170 cm vysoké postavy, zřejmě světlé pleti. Na sobě měl šusťákovou bundu blankytně modré barvy s blíže neurčenými pruhy na rukávech a na hlavě kulicha tmavé barvy. Promluvil česky, zřejmě bez cizího dialektu.