Poslední srpnovou sobotu odpoledne upozornilo městskou policii podle mluvčího Pavla Šimka několik občanů, že před cukrárnou v Pražské ulici sedí na lavičce muž zanedbaného zevnějšku a všelijak manipuluje se střelnou zbraní. „Závažnost oznámení ještě znásobovala skutečnost, že se právě konala akce Downtown a kolem se pohybovalo velké množství lidí, proto byla na místo okamžitě vyslána hlídka,“ popsal.

Na lavičce v Pražské ulici si šestašedesátiletý muž pod vlivem alkoholu pohrával s touto plynovou zbraní.Na lavičce v Pražské ulici si šestašedesátiletý muž pod vlivem alkoholu pohrával s touto plynovou zbraní.Zdroj: Městská policie TáborStrážníci zjistili, že jde o známého šestašedesátiletého bezdomovce, který měl skutečně u sebe revolver plně nabitý šesti náboji. „Naštěstí se jednalo o plynovou zbraň, která nepodléhá registraci. Přesto je její majitel povinen dodržovat pravidla stanovená zákonem o střelných zbraních a střelivu. Nesmí ji například nosit na veřejnosti viditelně anebo jakkoliv s ní manipulovat, pokud je ovlivněn alkoholem,“ vysvětlil Šimek s tím, že tyto povinnosti byly v tomto případě porušeny obě.

„Dechovou zkouškou totiž strážníci bezdomovci naměřili 3,5 promile alkoholu. Zbraň mu proto odebrali a předali věc jako přestupek ke správnímu řízení, kde mu mimo pokuty hrozí i propadnutí věci,“ uvedl dále k případu.

Ilustrační foto. Zbraň, plynová pistole,
Mladík ztratil v bechyňském pohostinství zábrany, nakonec vytasil pistoli

V úterý odpoledne pak strážníky požádal personál hypermarketu Albert na Chýnovské ulici o zákrok proti podnapilému muži, který se pohyboval po provozovně a tropil výtržnosti.

„Třicetiletý muž po výzvě hlídky obchodní dům opustil a ihned si na parkovišti otevřel plechovku piva. Strážníci jej vyzvali k prokázání totožnosti, což razantně odmítl a okamžitě začal hlídku častovat vulgárními výrazy. Namísto pokorného uposlechnutí zákonné výzvy k zanechání protiprávního jednání dotyčný reagoval tak, že odhodil pivo za projíždějícím vozidlem a rozběhl se proti jednomu ze strážníků s napřaženou rukou,“ popsal mluvčí incident.

Táborští strážníci jej nakonec donucovacími prostředky zpacifikovali a nasadili mu pouta. „Poté jej čekalo předvedení na policejní služebnu, kde se zjistilo, že se jedná o osobu v celostátním pátrání,“ uzavřel Pavel Šimek.