Jeho pohyb nejdříve zaznamenal řidič projíždějící pod Černými mosty a informoval operační středisko. Posléze nenechal chladnými ani cestující na autobusovém nádraží. Jak popsal tiskový mluvčí Městské policie Tábor, Pavel Šimek, muž ohrožoval nejen svou bezpečnost, ale i bezpečnost dalších účastníků silničního provozu. Dokonce napadal občany na autobusové zastávce.

"Tento agresivní třicetiletý opilec se zakročující hlídkou vůbec nespolupracoval a odmítal prokázat svou totožnost. Z uvedených důvodů byl předveden na služebnu policie, kde však jeho agresivita ještě zesílila. Verbálně útočil nejen strážníky a policisty, ale i lékaře a zdravotníky, kteří byli přivoláni k posouzení jeho zdravotního stavu. Strážníci jej museli opakovaně zpacifikovat poté, co se pokusil o sebepoškozování," uvedl ve svém vyjádření.

Pokusy o vykonání dechové zkoušky na alkohol byly také neúspěšné, muž dokonce rozkousl celkem osm plastových jednorázových náustků. Hladina alkoholu mu byla změřena až personálem protialkoholní záchytné stanice, kam byl následně umístěn. Výsledek testu dosáhl 2,8 promile alkoholu.