„Dle zjištěných informací za autobusem značky Mercedes zastavilo vozidlo, ze kterého vystoupil muž. Ten přistoupil k otevřenému oknu k řidiči autobusu a po smršti agresivních urážek a nadávek mu nastříkal do obličeje pepřový sprej. Ten zasáhl i uvnitř cestující desetiletou dívku," popsal událost táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek s tím, že následně muž nastoupil zpět do svého vozidla a z místa činu odjel.
Incident se stal krátce před půl třetí hodinou odpoledne v Bechyni na křižovatce ulic U Nádraží a sídliště Na Libuši, v blízkosti domu číslo 611.
Podle informací policie mělo vozidlo tmavě modrou barvu, bylo staršího typu a zřejmě tovární značky Seat či Volkswagen Passat.

Muž, který z něj vystoupil, byl na krátko ostříhaný,ve věku asi 40 let, hubené, přibližně 170 centimetrů vysoké postavy. Oblečený měl nátělník a kraťasy, na očích měl nasazené do oranžova zbarvené sluneční brýle. Registrační značka jeho vozu mohla začínat na 4C1.
Policisté se obracejí s žádostí o pomoc na veřejnost. „Žádáme tímto každého, kdo byl svědkem uvedeného incidentu, případně svědkem předcházející jízdy uvedených vozidel, a mohl by zejména k identifikaci agresivního řidiče osobního vozu poskytnout jakoukoliv další informaci, aby ji předal policistům na jejich služebně na bechyňském náměstí nebo na telefonu 974 238 750, případně na číslo 158," sdělil tiskový mluvčí.