Medvědi si užili speciálních pochoutek: Jan Černý jim nakoupil beránky, po výbězích společně s rodinou a dalšími pomocníky poschovávali vajíčka a nazdobili je pomlázkami a dřevěnými zajíci, které vyrobil medvědářův kamarád Standa Špaček z Přísečné, to všechno pod bedlivým dohledem diváků, kteří sledovali dění z mostku nad hradním příkopem.

Ruku na to. Alexandr Nogrády (vlevo) a Antonín Krák, starostové Českého Krumlova, resp. Větřní, se dohodli na sloučení měst.
Český Krumlov se sloučí s Větřním do jednoho územně samosprávného celku

Jen pro představu, čím se medvědi na zámku živí: dostávají např. štávu z pomerančů s medem a s vločkami, sunar, vypijí osm set až devět mlék měsíčně. „K tomu 600 vajec za měsíc, ty jim vařím a ručně loupu, bedny zeleniny a ovoce,“ vyjmenovává Jan Černý. „Dvacet procent jejich stravy pak tvoří chleba, joguty, smetana, granule, konzervy… a dostávají i spoustu doplňků výživy, hlavní je omega 3 a roboran.“

S nadílkou dorazili už tradičně také velcí milovníci medvědů a dlouholetí dárci krumlovských šelem Miroslav Boublík a Alena Panušová z Trhových Svinů.

Zdroj: Youtube

O Velikonočním pondělí ještě běží trhy na náměstí Svornosti, své brány už otevřel hrad a zámek Český Krumlov, a to v pátek 29. března. Nabízí třeba prohlídkový okruh Renesanční a barokní apartmány. Součástí prohlídkové trasy je mimo jiné zámecká kaple sv. Jiří, eggenberský sál se zlatým kočárem a proslulý rokokový maškarní sál.

Až do 17 hodin můžete vzít děti na Velikonoční stezku do parku Červený Dvůr, kde budou plnit zábavné úkoly při procházce v jarním parku. Úkolníček pro děti je k vyzvednutí v Café Bažantnice.

Lipensko zahalené v prachu ze Sahary. Na snímku výhled z Mokré nad Černou v Pošumaví.
Krumlovsko halí saharský písek. Nemocní, senioři a děti by měli omezit aktivitu

Od 13 hodiny po půl hodině až do 15:30 se můžete vydat na velikonoční plavbu na vorech historickým centrem města (cca 30 minut), a to z přístaviště Rožmberská Bašta.

A v 17 hodin zve Smíšený pěvecký sbor Perchta společně s Krumlovským komorním orchestrem na svůj Velikonoční koncert do kostela sv. Víta.