Maškarám povolil průchod městem i tropení taškařic, kejklí, rejdů a bušení na vrata osobně pro sobotní den starosta Vít Rada. V čele kráčel Masopust se živými hudebníky, letos se masky vydaly na novou trasu od kulturního domu přes náměstí TGM, ulicemi Sokolská a Blatská, po lávce přes Bechyňský potok do čtvrti Na Benátkách, dále ulicemi, Na Potoce, Na Strážkách a Průběžnou zpět ke kulturnímu domu.

Masopust ve Veselí nad Lužnicí si lidé užili v sobotu 3. února odpoledne. Foto: Roman RůžičkaMasopust ve Veselí nad Lužnicí si lidé užili v sobotu 3. února odpoledne. Foto: Roman RůžičkaZdroj: Deník/VLP Externista

Pořádáte masopust nebo jste se nějakého zúčastnili? Pošlete nám fotky a video na redakce.taborsky@denik.cz. Rádi vaše příspěvky zveřejníme.

Veselský průvod pořádá tradičně Společenství Veselských bojovníků a místní kulturní dům. Akce startovala ve 14 hodin, večer si místní mohli užít ještě taneční maškarní zábavu se skupinou Wohryzek Band, účastníci průvodu v maskách měli vstup zdarma.