Indiáni, klauni, hodinoví manželé, postavy z Krkonošských pohádek, Krteček, Willy Wonka i řada suchozemských a vodních živočichů korzovali ulicemi Košic od rána až do odpoledních hodin. Maškarní průvod se tu konal poosmé. Podle pořadatelů z TJ Sokol Košice a obce tradici reje přerušili jen jednou, a to v roce 2021 kvůli pandemii koronaviru.

Pořádáte masopust nebo jste na nějakém byli? Pošlete nám fotky nebo video na webeditori.jih@denik.cz. Rádi je zveřejníme.

Každoročně nechybí živá hudba, alegorický vůz s občerstvením s točeným pivem i limonádou. U každého domu a chalupy pak obyvatelé podávají to nejlepší z domácí kuchyně, slané i sladké dobroty. Úspěch mají zejména tradiční marmeládové a povidlové koblížky, uzené a klobásky přímo z udírny. Večer následuje masopustní zábava v sále kulturního domu.

Masopust v Košicích na Táborsku.Masopust v Košicích na Táborsku.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Největší masopust na Táborsku se uskuteční ale příští víkend, v plné síle se předvedou na svém 51. ročníku Skalické maškary 2024. Akce konající se v sobotu 10. února má podtitul: I po padesátce to rozjedem a maškarní rej si užijem!

Trasa průvodu skalických maškar v sobotu 10. února:
Rybova Lhota 9:30 h, Radimov 10:30 h, Hlavatce 11:45 h, Želeč 13:00 h, Třebiště 14:15 h, Skalice 15:30 h
Masopustní veselí bude pokračovat od 20 h maškarním bálem v hostinci U Rumcajse ve Skalici.