Výluka Správy železniční dopravní cesty přeruší železniční dopravu na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí, konkrétně v úseku Veselí nad Lužnicí - Batelov. Výluka začne v pondělí 27. dubna 6:30 hodin a potrvá do středy 6. května do 18 hodin. Na trati bude platit výlukový jízdní řád, který naleznete na stránkách Českých drah.

Za rychlíky pojede náhradní autobusová doprava v úseku Batelov - Horní Cerekev - Jindřichův Hradec - České Budějovice a opačně. Autobusy NAD nepojedou na zastávky Kardašova Řečice a Veselí nad Lužnicí.
Pro cestující ve směru  Kardašova Řečice a Veselí nad Lužnicí (Praha) bude zaveden z Jindřichova Hradce náhradní spoj, z Veselí nad Lužnicí do Kardašovy Řečice a Jindřichova Hradce pojede zvláštní spoj s přestupem v Jindřichově Hradci ve směru na Jihlavu.

Za osobní vlaky pojede v úseku Horní Cerekev - Jindřichův Hradec - Veselí nad Lužnicí a opačně náhradní autobusová doprava.

Zastávka Mnich bude obsluhována zvláštní linkou v úseku Mnich - Kardašova Řečice náměstí.

České dráhy se omlouvají za komplikace spojené s výlukami a obracejí se na cestující s prosbou, aby věnovali zvýšenou pozornost při plánování cesty po této trati. Informace jsou k dispozici ve všech dotčených stanicích a zastávkách, na webu Českých drah www.cd.cz/omezeniprovozu a u operátorů Kontaktního centra ČD: 840 112 113.