Písek - Dnes se v píseckém kulturním domě uskuteční od 8.30 do 16 hodin prezentace středních škol a odborných učilišť. Akce je určena především žákům sedmých a devátých tříd základních škol a jejich rodičům.

Husice - Také dnes večer rozhodnou noví zastupitelé Husince o vedení města na příští čtyři roky. Návrh je jasný. Starostkou by se měla stát Ludmila Pánková a místostarostou Eva Grunská. Ustavující jednání začíná v 18 hodin.

Netolice - Hodinu před tím se sejdou také zastupitelé Netolic, kde po dvaceti letech ve funkci starosty končí Oldřich Petrášek. Nahradit by ho měl Vladimír Pešek.

Bechyně - Po dnešním ustavujícím zasedání zastupitelů by už měl být znám nový starosta Bechyně. Veřejné jednání začíná v sále kina v 18 hodin.

Český Krumlov - Přijďte zítra na náměstí 
v Českém Krumlově ochutnat mladé svatomartinské víno. V 11.11 hodin tam v rámci Festivalu vína Český Krumlov svatomartinské víno přiveze sv. Martin, aby ho mohli všichni zájemci ochutnat a také si ho koupit. Zahraje k tomu cimbálovka Gajdoši z Brna. Nenechte si potom ujít Svatomartinskou zábavu, která se bude konat od 17.30 hodin v hostinci DEPO. V sobotu se na českokrumlovském náměstí uskuteční Setkání lidí dobré vůle u příležitosti 25. výročí sametové revoluce a pádu železné opony. Vystoupí Chlapi v sobě a českokrumlovský dětský sbor Medvíďata, českokrumlovští hudebníci a pamětníci.

Třeboň - Tradiční oslava svátku svatého Martina, která se koná v úterý, čeká Třeboň. Sraz je v 16.45 hodin na náměstí. Děti čeká scénka ze života sv. Martina a poté se půjde průvodem ke kostelu 
P. M. Královny a sv. Jiljí, kde bude sloužena mše svatá.

České Budějovice - Ve středu představí zástupci Budějovického Budvaru milovníkům zlatavého moku zcela nový druh piva. Budvar ho na český trh uvede pod názvem B:CRYO. O jaké pivo půjde, to zatím zástupci pivovaru tají. Malou nápovědu nabízí jen videoklip, který novinku propaguje na internetových sociálních sítích.

Tábor - V pátek se v Táboře očekává otevření zrekonstruované hvězdárny a v 18 hodin se v kulturní místnosti v Zadní Stříteži sejdou občané se správkyní obce, která vysvětlí, co bude následovat, když se v obci nekonaly komunální volby.
Sobota bude v Táboře ve znamení Festivalu hraček, který ve Střelnici potrvá od 
10 do 18 hodin.

Strakonice - Pobočka Šmidingerovy knihovny Strakonice v Husově ulici a Český svaz ochránců přírody připravily na sobotu přírodovědnou procházku ke sv. Janu a přes Věno a Domanice do Strakonic. Sraz je v 10.55 hodin před vlakovým nádražím ve Strakonicích, odjezd v 11.09 hodin do Radomyšle.