Stačila chvíle, a Josef Hes se ocitl na bruselském letišti zrovna v době, kdy odletovou halou otřásly dvě exploze. Ředitel Městské charity v Českých Budějovicích mířil i s rodinou a přáteli do africké Rwandy na svatbu svého bratra. Odlétali brzy ráno z Mnichova do Bruselu. Právě tam měli přesednout do letadla, jehož cílem byla Rwanda.
K Bruselu se ale letadlo blížilo právě v době, kdy tam umírali lidé. „Náš let proto odklonili do Kolína nad Rýnem těsně před přistáním v Bruselu. Řádně nás v letadle informovali, na letišti zajistili pitný režim a nyní vyřizujeme náhradní spojení," sdělil krátce před polednem Josef Hes. „Je nám líto obětí na životech, naše celá skupina je v bezpečí," doplnil.
V Bruselu v současnosti pobývá i jedna studentka Jihočeské univerzity (JU). Podle mluvčí JU Dagmar Dvořákové odcestovala dívka do hlavního města Belgie v rámci studijního programu Erasmus. „Hned poté, co média přinesla zprávu o teroristických útocích, jsme se studentkou navázali kontakt. Naštěstí je v pořádku," informovala Dagmar Dvořáková.
V reakci na události v Bruselu zvýšila stupeň ochrany i Jaderná elektrárna Temelín (JETE). Mluvčí elektrárny Marek Sviták upřesnil, že pod větší kontrolou je teď okolí elektrárny, zpřísnily se i podmínky vstupu do areálu.