VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soused objel na kole zeměkouli

Linec - Philipp Knogler (26) z Gunskirchenu se v pátek vrátí z ročního „výletu" na kole. Našlapal kolem 17 000 kilometrů, píší OÖN.

2.8.2016
SDÍLEJ:

Na Mount Edenu v Aucklandu.Foto: Deník/repro

„První indicii pro maminku Evu, že syn zamýšlí něco většího, byla velká mapa světa s malinkými vlaječkami. Když jí pak řekl o svém záměru, málem se zhroutila," uvedl list.

Úředník Philipp dal výpověď a pořídil si „společníky" – černý MTB s nápisem "I am from Austria" a permanentní letenku "Around-the-World-Ticket". Ta podle volby zahrnuje maximální počet přistání a cena se odvíjí od délky cesty a komfortu. Klasické trasy vedou přes Asii. Austrálii a severní Ameriku, tedy s návštěvami například Singapuru, Sydney, Los Angeles, Nového Zélandu a Cookových ostrovů. Službu poskytují různé kanceláře, STA Travel letos například za asi 1500 eur.

Loni 5. srpna zamával Philipp rodině a známým a vyrazil – se 20 kilogramy bagáže ve čtyřech cestovních brašnách na kole. Projel Německem, z Amsterdamu přeletěl do USA a z přejezdu Golden Gate Bridge v San Francisku poslal fotografii babičce s poděkováním, že v něho pořád věřila. Letecky pak pokračoval k cestám po Novém Zélandu a Austrálii. Po osmi měsících v květnu přistál opět v Evropě, v Den Haagu. „Plánovaný pobyt v Istanbulu na poslední chvíli stornoval kvůli prekérní politické situaci," řekla matka lineckému listu.

Kontakt s vlastí nadšený cyklista udržoval během celé cesty deníky v blogu a nespočetnými telefonáty. Rodina stále věděla, kde je. V pátek, přesně po roce, se vrátí do Gunskirchenu, kde mu chystají slavnost.

Na mše bohu blíž

Nejvýše položená kaple v Německu, na Zugspitze.V arcibiskupství Mnichov-Freising pořádají letos v létě kolem 400 horských mší v bavorských Alpách – v kostelích, v kaplích či u vrcholových křížů, informuje PNP. Četné farnosti je organizují k různým příležitostem a v různých termínech. Na mnoha místech v horách se konají bohoslužby ale pravidelně.

V nejvýše umístěné kapli Německa, na Zugspitze, je mše při dobrém počasí každou neděli od 12 hodin (foto vpravo). Další pravidelné bohoslužby jsou například v Leonhardikapelle ve Fischhausenu na Schliersee, v St. Bernhardu na Horská mše na Karwendelu.Spitzingsee a v kapli Nußlberg u Oberaudorfu. „V nejvýše položeném kostele Německa, na Wendelsteinu, se kvůli sanačním pracím mše aktuálně nekonají," dodává PNP. Na druhém snímku je mše na Karzwendelu. Přehled je na www.erzbistum-muenchen.de.

Přijeli zdrogovaní z Čech

V pondělí vyrozuměli občané policii, že na ulici ve Welsu je v osobním autě někdo v bezvědomí. Při příjezdu hlídky v 19.54 hodiny už Červený kříž prvotně ošetřoval vedle vozidla 17letou dívku z Kematenu a 18letou ze Stadl-Paury, uvedly OÖN.
Rakouská policie při kontrole auta.Tři další cestující, 19letý z Ottensheimu, 20letý z Lince a 20letá z Welsu, očividně pod vlivem drog, uvedli, že přijíždějí z festivalu v Čechách. Oběma spolujezdkyním se udělalo špatně, proto zastavili. Požití drogy doznali a dobrovolně podstoupený rychlý test byl u všech pozitivní na více látek. Pes cvičený na drogy našel v autě 5,4 gramu heroinu a další prostředky. Mladší dívky byl umístěny na intenzivní stanici kliniky ve Welsu.

Video do vozů MHD?

Svobodní v Linci chtějí zavést videokamery na veřejně přístupných místech. V městské radě se dosud názory rozcházejí především na jejich umístění v tramvajích a autobusech městské dopravy, píší OÖN. Ty jsou tam už teď, ale aktivovány jsou, jen pokud cestující stiskne tísňové tlačítko u dveří. Po více útocích na ženy v minulých týdnech v Linci ale Svobodní zintenzivnili svůj požadavek na trvalé videostřežení ve vozech.

Jako příklad uvádějí Štýrský Hradec, kde bylo toto opatření v MHD aktivováno trvale v květnu 2013. „Že kamery pomáhají policii při práci, ukázal přehled jejích žádostí o poskytnutí záznamů – jen loni jich bylo 125. V 92 případech byl materiál vyhodnocen a exekutivě se podařilo s jeho pomocí dopadnout kromě jiných zahraniční bandu zlodějů," uvádí deník.

Dodává, že podle místostarosty Detlefa Wimmera (FP) odpovědného za bezpečnost jsou to dostatečné důvody pro zavedení tohoto dohledu i v Linci. „Příklad z Hradce zdůrazňuje pozitivní efekty: Odstrašení pachatelů, lepší objasnění trestných činů a zvýšení pocitu bezpečí u cestujících," říká.

Kriticky se k požadavku FPÖ stavějí sociální demokraté, Zelení a městský dopravní podnik. „Počet incidentů v autobusech a tramvajích klesá," tvrdí mluvčí firmy Daniela Burnerová. Připomíná, že loni s nimi cestovalo 108 milionů pasažérů. Známo je jen 24 případů trestné činnosti proti nim.

Pahorkatina kolem Rechbergu.Propagují se atlasem

„Na mezinárodním trhu cestovního ruchu je Mühlviertel pořád ještě neznámým a málo popsaným tajným tipem," píší OÖN. Firma pro regionální rozvoj Perspectra GmbH proto vydala reprezentativní a informační obrazový atlas, který prezentuje největší zdejší turistické atrakce.

Podle vedoucího redakce Markuse Pöcksteinera „by vlastně měla muset takový materiál připravit velká německá turistická nakladatelství". Perspectra je také oslovila, ale odevšad prý dostala odpověď, že region je krásný, ale příliš malý na to, aby takový atlas byl rentabilní. „Tak jsme z nouze udělali ctnost a s podporou regionálních turistických svazů jsme jej sestavili sami," uvádí Pöcksteiner.

„Fotografiemi od Alexandera Schneidera a napínavými texty Christy Oberfichtnerové zve 112stránková publikace k poznávání Mühlviertelu mezi Dunajem a Vltavou," pokračují OÖN. Obrazový atlas popisuje v šesti kapitolách Šumavu, regiony Bad Leonfelden a Freistadt, venkov Mühlviertlu, Dunaj a region Strudengau, tedy východní část dunajského údolí. Imaginární cesta vede do klášterů, k Zelenému pásu Evropy, „na skok" přes dříve přísně střeženou hranici do jižních Čech. Schwarzenberský plavební kanál, pivovar Freistadt nebo nová nabídka oduševnělého putování podél dunajské stezky vzbudí prý i v domácích občanech chuť na objevitelskou cestu takříkajíc za dveřmi, uvádí list. V každé kapitole najdou aktuální reportáže, zajímavé speciality a tipy z gastronomie, nákupních a ubytovacích možností. Pět odborných kapitol pojednává krajinu, dějiny, zvyky, floru a faunu regionu.

První dojmy o atlasu si zájemci mohou udělat v digitálním katalogu na www.perspectra.at. Atlas stojí 15,90 eura.
Na snímku je pahorkatina kolem Rechbergu.

Převalští na cvičák

Koně Převalského. Ilustrační foto:Na bývalém vojenském cvičišti v bavorském Aschaffenburgu má najít nový domov mezinárodní stádečko koní Převalského, píše deník PNP. Sdělila to Deutsche Bahn (BD). Chráněný druh tu má pastvou zabránit plevelnému šíření lesa na ploše asi 75 hektarů. Návštěvníci budou moci koně pozorovat z vyhlídkových plošin.
Státní železniční koncern obhospodařuje plochu jako chráněné území. Za to získává takzvané eko-body, které mu budou započítány k dobru při výstavbě trati Hanau-Nantenbach, která zase naopak zasahuje do přírody. DB podle vlastních údajů investuje do ekologie ročně celkem stovky milionů eur.

Projekt v Aschaffenburgu odstartovalo šest koní ze zoologických zahrad v Kolíně nad Rýnem, Lipsku, Münsteru a z přírodního zooparku Grünau v Rakousku. V létě mají přibýt dvě klisny z Helsinek a jedna z přírodního území Döberitzer Heide. „Malí divocí koně, kteří jsou doma v centrální Asii, jsou od roku 1970 pokládáni za téměř vyhynulé ve volné přírodě," dodává PNP.

Autor: Vladimír Majer

2.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 28 000 Kč Obsluha zařízení (kromě lakovacích) na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis práce: úprava povrchu kovových dílů a to zinkováním nebo niklováním, příprava lázní pro hromadnou a závěsovou chemickou a elektrochemickou povrchovou úpravu, obsluha vanových, bubnových a poloautomatických zařízení na chemickou úpravu povrchů., Požadované vzdělání:, Výhodou vyučení v chemickém oboru - galvanizér, provozní chemik. Na pracovní pozici se lze zaučit bez požadovaného vzdělání. Zaučení provádí odborný instruktor., , Dále požadujeme:, znalost práce s PC, samostatnost, spolehlivost a zodpovědnost., , Zájemcům nabízíme práci ve stabilní a dynamicky se rozvíjející společnosti, týden dovolené navíc, pololetní odměny, příplatky nad rámec zákoníku práce, penzijní připojištění, podnikový lékař a zubař v areálu společnosti, dotované závodní stravování, odměny za pracovní výročí, odměny za zlepšovací návrhy, slevu v podnikové prodejně, benefitní systém., zasílat životopis. Pracoviště: Brisk tábor a.s., Vožická, č.p. 2068, 390 02 Tábor 2. Informace: Monika Klejnová, +420 381 492 229. Výroba - Výroba Montážní dělník 17 500 Kč Montážní dělníci výrobků z kovů Pracovník montáže gastronomických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: vhodné pro muže, samostatná kompletace nerezových gastro zařízení podle stanoveného pracovního postupu. Výsledkem Vaší práce tak bude např. nová pizza pec, profi sporák či fritéza, manuální zručnost, odpovědnost za kvalitu odvedené práce, dvousměnný provoz od pondělí do pátku (ranní směna 6:00-14:15, odpolední směna 14:15-22:30), pravidelné navyšování mzdy v návaznosti na Váš výkon a kvalitu odvedené práce, dotované stravování v ceně cca 30 Kč, prémie za docházku až 1000 Kč měsíčně, příspěvek na údržbu pracovních oděvů, kvalifikační příplatek, příplatek za směnnost, práci v čistém a bezpečném prostředí - nová moderní výrobní hala, kvalitní zaškolení a vybavení, možnost pracovního postupu, sleva na firemní výrobky , Kontakt: e-mailem.. Pracoviště: Rm gastro, s.r.o. - pobočka, Třída Čs. armády, č.p. 816, 391 81 Veselí nad Lužnicí 1. Informace: Petra Pazderová, +420 725 156 325. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 500 Kč Pomocní dělníci ve výrobě Dělník/ice, vychystávání materiálu pro textilní výrobu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VYHRAZENO PRO OZP., Práce na dílně textilní výroby: vychystávání textilních dílů pro další zpracování - podle rozpisů (díly, počty, vzory), nutná pečlivost a zodpovědnost; v případě potřeby další práce (lisování textilních etiket apod.), pracovní doba 6:00 h - 14:00hod; při nástupu doba určitá s možností prodloužení na dobu neurčitou., Zaměstnanecké výhody: závodní stravování, sleva v podnikové prodejně., Kontakt: emailem, osobně (pracoviště zaměstnavatele).. Pracoviště: Dita výrobní družstvo invalidů, Stránského, č.p. 2510, 390 02 Tábor 2. Informace: Renata Bočanová, +420 381 479 202. Výroba - Výroba Seřizovači 21 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Operátor/ka CNC - ohraňovací lis. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Co u nás budete dělat:, Tvarovat komponenty a dílce z nerezového plechu pomocí ohraňovacího lisu dle výkresové dokumentace., Co očekáváme my od Vás: Máte výuční list technického zaměření? Čtení technické dokumentace a práce s posuvným měřidlem a úhloměrem Vám nedělá problémy?, Práce na počítači pro Vás není překážkou a rádi se učíte nové věci?, Můžete pracovat v nepřetržitém provozu na 12-ti hodinové směny (denní směna 6-18 hodin, noční směna 18-6 hodin)?, Co můžete očekávat Vy od nás:, Úkolovou mzdu závislou na profesní odbornosti: 110-180 Kč/hod, Pravidelné zvyšování mzdy v návaznosti na splnění parametrů profesního rozvoje (výkon a kvalita odvedené práce), Příplatek za noční směnu nad rámec zákona (20% po celých 12 hod). Prémie za docházku 1000 Kč měsíčně, Dotované stravování v ceně 30 Kč, Příspěvek za odpracované roky, Příspěvek na údržbu pracovních oděvů, Kvalitní zaškolení a vybavení, Čisté a bezpečné pracovní prostředí, Příspěvek na stravování 55% ceny jídla, příspěvek za odpracované roky, příspěvek na údržbu pracovních oděvů,sleva na firemní výrobky. Kontakt: mailem.. Pracoviště: Rm gastro, s.r.o. - pobočka, Třída Čs. armády, č.p. 816, 391 81 Veselí nad Lužnicí 1. Informace: Petra Pazderová, +420 725 156 325.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 16. listopadu 2018

Tisíceré ne Babišovi a jízda nejdelším železničním tunelem: zhlédněte videa dne

V pátek si aranže mohla prohlídnout široká veřejnost.
28

Floristická soutěž vzdala hold 100. výročí republiky

Střelnice se zahalí do purpurové

Tábor - Historická budova Spolkového domu Střelnice se připojí ke celosvětovým oslavám Mezinárodního dne předčasně narozených, který připadá na sobotu 17. listopadu.

Světový pohár v cyklokrosu hostí Komora

Tábor - Po pěti letech se do Tábora vrací Světový pohár v cyklokrosu.

Střelnice chystá festival hraček

Tábor – V neděli se koná v táborské Střelnici jednodenní festival hraček pro rodiny s dětmi Hračkárna, na kterém najdete zboží, jež v běžných obchodech není k mání.

Svolali demonstraci za demisi premiéra

Tábor – V sobotu od 17 hodin se na Žižkově náměstí v Táboře koná demonstrace za odstoupení trestně stíhaného premiéra.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT