Dceřinu zprávu na sociální síti si „prokliklo" téměř 120 000 uživatelů, a zdánlivě nemožné se podařilo. Ozval se Schwarzeneggerův dobrý přítel, filmový představitel gladiátora Ralf Möller, a pomohl navázat kontakt s hercem. Jak náš list informoval, „Štýrský dub" poslal nemocnému muži vytoužený doutník a v sobotu splnil i další slib – při návštěvě v Kitzbühelu se speciálně pro něho vyfotografoval s širokým úsměvem a s cigárem, které do Ansfeldenu posílá. A panu Mittermaierovi také zatelefonoval se vzkazem, aby ve svém boji vytrval.
Přes facetime-chat se ozval i Ralf Möller s tím, že doutníkovi bratři spolu musí držet, i kdyby byl mezi nimi oceán. A jak pan Mittermeir uvedl, telefonáty, fotografie a doutník, který, jak doufá, brzy dostane, mu prý znovu dodaly sílu a radost ze života, uvedly OÖN.

Běženci nesmí na plovárnu?

V dolnorakouském Mödlingu se objevil plakát: „Vstup do volnočasového centra – městských lázní je lidem s migračním původem povolen jen v doprovodu odpovědné osoby." Starosta Hans-Stefan Hintner (ÖVP) nechal plakát odstranit, napsal deník OÖN.
Vysvětloval, že nešlo o všechny osoby cizího původu, ale o „malou skupinu". V Mödlingu je ubytováno 180 mladistvých žadatelů o azyl bez doprovodu. Někteří z nich nedávno plovárnu navštívili a skákali do bazénu v šortkách nebo ve slipech. To vyvolalo protesty dalších hostů a personálu. Proto bylo rozhodnuto pouštět do zařízení mladistvé jen v doprovodu odpovědných osob a s koupacím oblečením.
„Šokována" plakátem se prý cítí předsedkyně Socialistické mládeže Dolních Rakous Julia Jakobová. „Bránit v přístupu lidem z důvodu jejich původu, víry nebo barvy kůže připomíná nejtemnější doby našich dějin," řekla.
Pro obdobný postup jako v Mödlingu se před několika dny rozhodli i v lázních v Bisambergu v okrese Korneuburg. „Důvodem má být, že uprchlíci hlučeli a vstupovali do dámských sprch. K sexuálnímu obtěžování ale nedošlo," ujistila policie deník NÖN.