Strážníci se poměrně často setkávají s případy, kdy se lidé z nejrůznějších důvodů zbaví svého psa - nejlepšího přítele člověka tím, že ho uvážou u psího útulku. Jednu takovou smutnou událost řešili v měsíci prosinci.

Dne 21.prosince se před útulkem ve Vápenné strouze objevil pes obřího plemene cane corso uvázaný u zábradlí. Pes se nemohl postavit na zadní končetinu, měl značné bolesti, což bylo příčinou jeho silné agresivity. Vzhledem k tomu, že nebyl opatřen náhubkem, museli přivolaní strážníci - odchytáři použít k jeho zklidnění sedativum.

Psa následně převezli do veterinární ordinace, kde lékař po stanovení diagnózy rozhodl o jeho okamžitém utracení.
"Den poté se městské policii přihlásil majitel uvedeného psa. Stalo se tak zřejmě po bouřlivé diskuzi, která proběhla na sociální síti po zveřejnění příběhu prostřednictvím profilu psího útulku. Muž uvedl, že si psa nemohl ponechat z důvodu stěhování. K útulku se údajně po dvou hodinách vrátil, ale psa již na místě nenašel," vysvětlil mluvčí táborské městské policie Pavel Šimek.

Jednání majitele psa bylo pro podezření z porušení zákona na ochranu zvířat jako týrání zadokumentováno a předáno Odboru životního prostředí Městského úřadu Tábor a Krajské veterinární správě.