V neděli večer a v pondělí přibyly v některých částech kraje (Šumava a sever území) další centimetry sněhu. Tábor zažil kolem poledne chumelenici. Ke kalamitě, která nastala před dvěma lety, to má však velmi daleko.

Pondělní ráno bylo ve znamení zledovatělých úseků na silnicích II. a III. tříd. Vyjet se nedalo například v kopci v obci Modlešovice u Strakonic. Podobných míst bylo víc. Přesto k žádným závažnějším událostem v Jihočeském kraji nedošlo.

Mnohem více práce měli silničáři při sněžení ze soboty na neděli. Ve službě byl řidič Josef Švehla, který prohrnoval na Volyňsku a Vacovsku. „Za noc jsem najel přes 400 kilometrů," řekl. Někteří řidiči soudili, že stav vozovek nebyl ideální.

Podobný názor má Andrea Prenerová, která v pondělí ráno absolvovala cestu 
z Křemže do Budějovic. „Podle mě je to stejné jako každý rok – silničáři trochu zaspali. 
V neděli se jezdilo špatně," postěžovala si. Alena Štěpánková, která ráno přijela do Českých Budějovic z Kamenného Újezdu, silničáře naopak chválila.

 Alena Štěpánková z Kamenného Újezdu opatrně zvolila cestu po hlavním tahu, který spojuje krajské město se státní hranicí. „Silnici přes Včelnou jsem se vyhnula, slyšela jsem, že tam je to se sjízdností horší," zdůvodnila. „Silničáři situaci zvládli. Když někdo někam jede pozdě večer nebo brzy ráno, měl by počítat s tím, že vše uklizené nebude. Silničáři nemůžou být všude," doplnila.

Sníh na chodnících či stezkách pro pěší působil potíže cyklistům, kteří jezdí ulicemi Českých Budějovic celoročně. Před půl osmou ráno jeden z cyklistů u výstaviště utrpěl zranění hrudníku a zad poté, co narazil do otevřených dveří auta. Záchranáři zraněného převezli do nemocnice na rentgen. U slepého ramene Malše a plaveckého stadionu končili cyklisté ráno po nezvládnutí řízení na zemi. Tyto karamboly se obešly bez vážnějších následků.

Silničáři vyjeli do terénu v neděli večer a vozovky upravovali do půlnoci. Pak znovu od pondělní druhé hodiny ranní. Problematická byla podle Otakara Zicha z dispečinku Správy a údržby silnic Jihočeského kraje situace na Jindřichohradecku. „Stává se, že na hůře sjízdné úseky silnic nás upozorňují hasiči a motoristé. Nemůžeme být v jednu chvíli na všech komunikacích," doplnil Otakar Zich.

Jedním z nepříjemných míst je silnice z Jindřichova Hradce na Políkno. Petr Cihla z Políkna se v sedm hodin ráno při cestě do práce těžko vyhýbal s autobusem. „Už v neděli večer jsme se problematicky dostávali domů. Je to každý rok: nad námi je louka a když je sypký sníh, vítr ho sfoukává do cesty a někdy to musejí protahovat nakladačem. Dříve zde bývaly zábrany proti sněhu, ale ty lidé kradou, tak je silničáři nedávají," řekl 
Petr Cihla.

Na Českokrumlovsku je nejvíc sněhu ( asi 20 cm) na Lipensku a motoristé by si měli dát pozor na úsecích sypaných inertem, kde může být ujetá vrstva sněhu. To jsou silnice z Černé v Pošumaví do Frymburka a do Dolní Dvořiště a z Frymburka do Světlíku. Výrazné jazyky nehrozí, sněhu není tolik.

Taxikář René Kypta v noci na pondělí vyrazil ze Soběslavi do nedalekého Sedlečka. Nejelo se mu nejlépe. „Po městě bylo nasoleno, ale jakmile jsem sjel na Sedlečko, nasoleno nebylo. Na silnici ležel rozjetý sníh a sněžilo, bylo nutné jet pomalu. Na Tučapy bývá posoleno, ale třeba na Myslkovice už ne," míní.

Radost ze sněhu mají lyžaři, kteří míří mj. do Novohradských hor. „Napadlo do dvaceti centimetrů sněhu a protahujeme běžecké stopy. S výjimkou části okruhu Vysoká, kde by lesníci měli do konce týdne zlikvidovat popadané stromy a větve, jsou sjízdné všechny tratě," hlásí Luboš Šulista z Hojné Vody, který má údržbu stop na starosti. Ve vyšších polohách se řidiči musí mít na pozoru. „Silnice nad Horní Stropnicí jsou pod sněhem, ale bez problémů sjízdné, je protaženo a posypáno," doplnil Luboš Šulista.