Za útok dogy se nikdo dlouho necítil odpovědný, píše deník OÖN. Její průvodkyně sice nejspíš bude stíhána za ublížení na zdraví a pan Dürnberger se může připojit s požadavkem na náhradu škody, ale každý v Mollnu ví, že i při odsouzení není ženě co vzít, uvádí list. Pojistný případ to také není, protože majitelka psa není pojištěna.
Věci se ujala občanská ombudsmanka s tím, že podle zemského zákona o držení psů musí obec před vydáním psí známky ověřit, zda má majitel psa pojištěného. Navíc Tyson už šest neděl předtím pokousal jiného občana, a ombudsmanka starostce Renate Retteneggerové vytýká, že pro tak nebezpečného psa nepředepsala alespoň povinnost náhubku. Starostka oponuje, že obec nic nezanedbala. Iniciovala také svého pojistitele k případné možnosti pomoci oběti. Dodala, že Tyson je teď ohlášen u zetě majitelky, a ten ho prý při případné návštěvě Mollnu dobrovolně opatří košíkem…

Jel si pro smrt

Mrtvého 55letého Čecha našla policie v Jengenu (Ostallgäu) v jeho nákladním autě. „Pravděpodobně utrpěl ve spánku infarkt," napsal deník PNP. Podle něj se na policii obrátila česká spedice, která vozidlo postrádala. Přes GPS sice zjistila, že stojí dva dny na parkovišti na silnici B 12, ale řidič byl nedostupný. Hlídka ho pak našla mrtvého v kabině.

Bohatší než Němci

Statisticky disponují Rakušané v průměru 22.067 eury ročně, což je víc, než mají na životní náklady Němci (21.449 eur), napsaly OÖN. V rámci Rakouska si mohou nejvíc dovolit v Dolních Rakousích, za nimiž následují Vídeň, Vorarlberg, Salcbursko a Horní Rakousy, nejméně mají na útratu v Tyrolích a v Korutanech. Nejbohatší je 1. okres ve Vídni se 41 115 eury, o 86 procent nad rakouským průměrem. „Při srovnávání kupní síly domácností, nikoliv osob, je pořadí jiné – i v tomto ohledu vedou Dolní Rakousy, ale Vídeň je poslední kvůli množství osaměle žijících," dodává list.