Přesně před dvěma roky byl s otcem a přáteli z lyžařského klubu na Hochfichtu. Jak i náš list informoval, při sjíždění mimo sjezdovku najel do stromu a utrhl si nohu pod kolenem. Devět hodin bojovali lékaři v úrazové nemocnici v Linci o její záchranu, už to i vypadalo, že se jim to podařilo, ale přišitá končetina se neprokrvovala a další operace ukázala, že nervy v ní jsou příliš poškozeny. Došlo také k sepsi a život chlapce byl ohrožen. Z toho se dostal, ale o nohu přišel. Čtyři a půl měsíce strávil v nemocnici a na rehabilitaci. Dohnal, co zameškal ve škole, a naučil se zacházet s protézou tak, že mohl jezdit na kole, chodit po schodech, hrát tenis a tak dál. „A teď v sobotu vyrazil se svou třídou na týdenní lyžařský výcvik do Salcburku," uzavírá PNP.

Méně práce pro horskou službu

Horská služba v Bavorsku měla loni zase plné ruce a nohy práce, ale počet zachraňovaných sportovců a turistů proti předcházející sezoně výrazně poklesl. Od prosince 2013 do listopadu 2014 byla služba volána ke 5830 zásahům, rok předtím ke 7076. Podle mluvčího služby Thomase Griesbecka nejsou ale takové výkyvy zvláštností, byly vždycky. Roli hraje i datum svátků a zimních prázdnin, píše PNP.

Popírá plynové komory

71letý penzionovaný lékař, který v dopisech správě města a pamětního místa bývalého koncentračního lágru Mauthausen popíral existenci plynových komor v táboře, stane před zemským soudem v Linci s obžalobou z propagace nacismu. Tvrdí, že se o neexistenci takových zařízení v místě na vlastní oči přesvědčil. Teď mu hrozí až deset let vězení, píší OÖN.

Jak soudí sousedé

Za krácení daně ve výši více než 800 000 eur byl Marcus princ Anhaltský (48) odsouzen ke čtyřem rokům odnětí svobody. Podle názoru soudu deklaroval soukromé užívání šesti luxusních aut jako provozní náklady a odečítal si je. „Narodil se jako Marcus Eberhardt a svůj šlechtický titul si koupil od Frederica prince Anhaltského," vysvětluje PNP. Rozsudek není pravomocný.
Anesteziolog, který udělal smrtící chybu při zubní operaci, musí podle rozhodnutí soudu v Augsburgu na půldruhého roku do vězení za usmrcení z nedbalosti. Obžalovaný v roce 2010 spolupracoval v Bobingenu se zubařem při ambulantní operaci 46leté pacientky. Když nastaly komplikace, podal jí chybný medikament. Navíc se ukázalo, že žena trpící down-syndromem byla zjevně až příliš pozdě dopravena na kliniku. Poté ležela tři roky ve bdělém komatu. Stíhání zubaře bylo po peněžitém trestu 4000 eur zastaveno.

Dluží „jen" necelou miliardu

Mnichov má nejmenší dluhy za posledních třicet let. Jak městský komoří Ernst Wolowicz sdělil, jsou předběžně ve výši 908 milionů eur. Nižší byly naposledy v roce 1985, kdy činily 816 milionů. Nejvyšší mínus měl rozpočet v roce 2005 – 3,4 miliardy eur. Jedním z důvodů loňské dobré bilance byly rekordní odvody daně právnických osob, kolem 2,33 miliardy eur, o 16 procent víc, než město očekávalo.

Muzikantská babička s dětmi.Zemřela muzikantská babička

V bavorském Günzlhofenu zemřela ve věku 95 let Gertraud Wellová, „matka patnácti muzikantů", jak ji charakterizovala PNP. Narodila se 19. listopadu 1919 a do poslední chvíle se svými dětmi pravidelně vystupovala – naposledy na veřejnosti 21. prosince 2014 při výročním adventu rodiny Wellových. Byla vdovou po učiteli národní školy Hermannu Wellovi, který své děti od malička učil lidové hudbě. Nejznámější skupinou velké rodiny byli Biermösl Blosn tří bratrů Hanse (nar. 1953), Michaela (1958) a Christopha (1959). Vystupovali od roku 1976 do roku 2012, dodává list. Neváhali uplatnit i dudy, horské rohy či didgeridoo, a hodně kousavé texty. Kardinála Josefa Ratzingera třeba nazvali „alpským ayatolláhem"…