VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Měsíční jezdec zamíří z Boletic do Bechyně

Jižní Čechy - Týdenního cvičení brigády rychlého nasazení se zúčastní i Vojenská policie z Tábora, raketový pluk ze Strankonic či ženisté z Bechyně.

27.11.2014
SDÍLEJ:

Vojáci při prohlídce municeFoto: Miroslava Štanclová

V Boleticích na Českokrumlovsku se tento týden střílí o sto šest, protože čeští vojáci zde pilně pilují dovednosti v rámci výcviku nazvaného Měsíční jezdec.

Cvičení 4. brigády rychlého nasazení s anglickým názvem Moonrider ve vojenském újezdu se účastní přes tisíc vojáků ze všech jednotek Armády ČR vyčleněných pro brigádní úkolové uskupení.

„Výcvik probíhá tento týden od 24. do 28. listopadu a jeho hlavním úkolem je provést kontrolu sladěnosti a certifikaci jednotek vyčleněných do aliančních Sil rychlé reakce pro rok 2015," uvádí nadporučík Milan Němec.

Mezi účastníky cvičení je také velitelství Vojenské policie z Tábora, 25. protiletadlový raketový pluk ze Strakonic, který se nedávno vrátil ze cvičení v Pobaltí, nebo 15. ženijní pluk z Bechyně.

Síly rychlé reakce (NRF) NATO jsou jednou z nejvýznamnějších odpovědí aliance na výzvy kladené novým bezpečnostním prostředím. Účelem NRF je poskytnout pozemní, námořní a vzdušné jednotky pod společným velením, kdykoli o to Severoatlantická rada požádá.
NRF jsou schopny okamžitě zasáhnout kdekoli ve světě 
a po omezenou dobu zde působit bez potřeby další podpory, a to v celém spektru aliančních misí – od humanitárního a záchranného využití, přes krizový management až po náročné boje.


„Cvičení vyvrcholí ve čtvrtek bojovým přepadem 43. výsadkového praporu 4. brigády rychlého nasazení, jehož cílem bude ovládnout prostor letiště Bechyně za využití letecké a pozemní podpory," prozradil Milan Němec.

„S průběhem kontroly sladěnosti 43. výsadkového praporu v rámci cvičení jsem spokojený a jsem si jistý, že v lednu budeme plně připraveni k účasti v Silách rychlé reakce 2015," doplnil velitel 
4. brigády rychlého nasazení plukovník Miroslav Hlaváč.

Autor: Radek Gális

27.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

O autisty se v Táboře stará Apla.

Festivalem o autismu oslaví kulaté výročí

Souběžně s mostem povede i lávka.

Tábor podruhé hledá stavitele lávky

Když se vám narodí trojčata

Táborsko - Ač je to s podivem, Táborsko je na výskyt trojčat vcelku bohaté.

V hledání pomohly sociální sítě

Tábor - Poctivý nálezce v pátek odpoledne odevzdal funkční tablet, který našel v Jordánské ulici. Strážníkům, kterým tablet předal na služebně, se pomocí sociální sítě podařilo kontaktovat kamarády jeho majitele. Ti mu zprávu předali, takže se tablet opět dostal do správných rukou.

Nemocní mohou poslouchat knihy z CD

Tábor - Již poněkud starší myšlenka a nápad nezapadly a dočkaly se realizace. Knihovna do nemocnice věnuje čtivo, které vyřazuje ze svého fondu.

Největší volební okrsek v Táboře? Kupa odpovědnosti a stravenky místo bábovky

Tábor – Ještě než volební místnost největšího okrsku na Táborsku navštívili první nedočkavci, měli už členové jeho komise za sebou první stěžejní díl své práce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení