Poptávka je vyšší než nabídka. Tak tato zkušenost realitního makléře Radka Janů dává Táboru naději, že se nové moderní čtvrti Dvorce dočká.
„Nové byty by město klidně mělo postavit, poptávka po nich je vyšší než nabídka, v podstatě se trh vrátil do roku 2009, kdy co jsme nabrali, tak všechno prodali," upřesnil táborský zástupce kanceláře M+M.

 Stejnou praxi mají i další dvě oslovené táborské kanceláře. Vendula Keltnerová ze Sorety uvedla, že u nich jdou na odbyt spíše menší byty do 2+1. „Víc žádané jsou pronájmy a také starší byty, v nichž si raději sami něco opraví, jen aby byl co nejlevnější," uvedla s tím, že až 90 procent klientů vyhledává malé byty a garsonky a mezi oblíbené lokality patří i Pražské sídliště, které s Dvorci sousedí.

 Sídlištní byty jdou podle makléře Bohuslava Kubce 
v Táboře všeobecně dobře na odbyt. „Dokonce je na jeden byt víc zájemců, tak se cena vyšplhá i o třicet až čtyřicet tisíc výš. Je možné říct, že bytů je v Táboře málo, a tak mne nepřekvapuje, že lidé chtějí nové," doplnil Bohuslav Kubec.
Reagoval tak na výsledek ankety Táborského deníku, v níž lidé naznačili, jak by měl Tábor naložit s prostorem kasáren, v němž výstavbu nové čtvrti ukončil.

 Nejvyšší počet hlasů dostaly byty. Zatímco makléři by s dalšími byty v Táboře zatočili jedna radost, radnice se do nové výstavby příliš nehrne. Alespoň původně zamýšlených 300 jednotek nevidí reálně. Když projekt nové čtvrti na začátku roku padl, dostala se na rozcestí, jak s prostorem naložit. Místostarostka Olga Bastlová, pod níž správa majetku spadá, z toho důvodu rozjela průzkum mezi obyvateli. Konečný výsledek zatím v ruce nedrží. U Táborského deníku byty zvítězily s převahou, získaly téměř polovinu hlasů.

ANKETA DVORCE.Na webu Táborského deníku udělili čtenáři 48 procent hlasů výstavbě nových bytů. Na druhém místě s 20 procenty se umístil nový park či veřejná zeleň, třetí místo si získaly obchody (12,6%), za nimiž se umístily výstavní plochy (4,5%) a nejméně, shodně 3,7 procenta získala nová parkovací místa a jiné využití místa. V anketě hlasovalo 135 lidí.

GRAF: Jak naložit s přeměnou kasáren? Zdroj: Deník


 „U nás se využití zatím jeví různorodé, od golfu a přes byty k parkování. Pro mne je ale podstatné, aby při naložení s touto významnou oblastí zazněl i názor obyvatel," nahlédla
Olga Bastlová mezi zatím doručené odpovědi.

 V obou anketách jsme shodně nechali rozdělovat hlasy mezi byty, park, obchody, parkoviště, výstavní plochy či jiné využití prostoru za Jordánskou hrází. K čemu se nakonec město jednou rozhodne, řeknou radní a po nich i zastupitelé. Ve hře jsou totiž ještě dvě zbývající budovy ministerstva spravedlnosti, o jejich bezúplatný převod Tábor projevil zájem. Na místě po jejich demolici může vzniknout jen něco nekomerčního, co poslouží veřejnosti. Například park, parkoviště nebo sportoviště.

 Soukromý investor dokončení výstavby nové čtvrti v termínu nestihl, a tak se s ním město ke konci loňského roku rozešlo. Z původního projektu, jenž se začal realizovat v roce 2008, vznikl pouze jeden osídlený bytový dům. Po rozchodu město vrátilo kauci ve výši 7,5 milionu a dalších 19,5 milionu jako vyrovnání.