VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli stínu pokácel sousedovi „alej" smrků

Linec - Sousedé v hornorakouském Rieschingu, důchodce z Lince Franz Stöger-Hofer a autoopravář Peter Reitbauer ze St. Agatha, měli dlouhotrvající konflikt kvůli Hoferovým 23 smrkům v řadě vysokým až čtrnáct metrů. Reitbauerovi vadilo, že vrhají stín na jeho dům. „Zavolal mi, jestli mu smrky nechci prodat, a když jsem rozhodně odmítl, sdělil, že už padly," stěžuje si pan Hofer v OÖN. Sám svůj pozemek neužívá, pronajal jej.

29.10.2013
SDÍLEJ:

Soused mu vykácel stromořadí...Foto: Deník/repro

Reitbauer tvrdí, že kvůli stínu je u nich v domě už ve čtrnáct hodin šero. Nabídl prý sousedovi za jeho pozemek desetinásobek obvyklé ceny, ale jednání ztroskotala. Pak u něho došlo ke zkratové reakci a sáhl po pile. „Byla to chyba, které lituji. Hoferovi jsem se omluvil," řekl.

Poškozený důchodce chce náhradu škody a vypočítává, že nové šest metrů vysoké stromy by podle lesní školky přišly na tisíc eur za kus. Reitbauer se snaží o mimosoudní vyrovnání: „Je mi jasné, že budu muset nahradit víc než cenu dřeva…"

Odvrácená stávka

V úterý měla začít časově neomezená stávka v rakouském kovoprůmyslu. Na poslední chvíli došlo k dohodě. Zaměstnanci dostanou od 1. listopadu v průměru o 2,85 procenta vyšší mzdy, tedy nad inflaci, která byla naposledy 1,7 procenta. O nových úpravách práce přesčas budou strany jednat zvlášť a po jednotlivých svazech. Dohodnout se mají do 30. června.  Téma bylo prozatím vyňato z kolektivních smluv pro příští rok, což odboráři označují za svůj úspěch.  Dohoda se týká 120 000 kováků, tedy dvou třetin zaměstnanců branže.

Sundal ho z posedu

Koncem září měli myslivec a sedlák v okrese Braunau konflikt, který skončil u soudu v Riedu. Zemědělec nejspíš nechtěl, aby myslivec z posedu střílel, protože už se mu v minulosti stalo, že byl takto ohrožen, popisuje deník OÖN. Nařídil proto myslivci, aby slezl, jinak že mu „pomůže" traktorem s vidlemi. Skutečně do konstrukce posedu strčil a „nepříteli" hrozil, že ho přejede. Když vylekaný muž slezl, zemědělec – sám bývalý myslivec, nyní ale se zákazem držení zbraně - ho napadl a lehce zranil na hrudníku. Tím si vysloužil desetidenní vazbu, sděluje linecký list. Soud mu přičetl i to, že z posedu odstranil kameru a nový hliníkový žebřík, které pak u něho byly zajištěny. Soudce ho uznal vinným útiskem a uložil mu šest měsíců podmíněně. Musí také absolvovat ochranné léčení psychiatrické. Napadenému myslivci přidělil ochranu. Ten prý ještě nepřekonal šok, který tehdy utrpěl, a po některých výrocích odsouzeného u soudu si myslí, že už raději do svého revíru ani nepůjde…

Čechy zaskočil letní čas

Ze záchrany českých horolezců.Bouřka s krupobitím, která se v neděli večer přehnala nad Horními Rakousy, přivedla do těžké situace také turisty a horolezce. Mezi nimi byla čtyřčlenná skupina Čechů, která uvízla na slaňovací trase ze severozápadního hřebenu Velkého Prielu.  „Provozovatelé Welské chaty Silvia Klausnerová a Leo Bammer, kteří v tu dobu byli na místě jen náhodou, protože objekt přijeli zazimovat,  zahlédli asi 400 metrů odtud a ve výšce asi 2000 metrů ve stěně světla. Rozpoznali nebezpečnost situace, alarmovali záchranáře a vystoupali k patě stěny, aby navázali s Čechy kontakt," popisuje deník Volksblatt. Ti mezitím slezli o sto metrů níž, ale pevnější stanoviště nenašli. Záchranáři jim pak prosvítili cestu reflektory. „Tři muži a jedna žena byli i přes nejlepší vybavení zcela promočeni a silně podchlazeni," uvádí dále list. „Jak řekli, sami pochybovali, že by strávili noc na stěně bez úhony." Riziko v místě zvyšuje to, že déšť často uvolňuje kameny.

„O posunu času  jsme věděli, ale potřebu doby k sestupu jsme přesto podcenili," řekl jeden z výpravy dalšímu deníku OÖN.

Nález vetřelce policie zadokumentovala.Usnul na hřbetu koně

26letý muž z okresu Landsberg v Horním Bavorsku se vrátil v neděli domů opilý, vešel do stáje a uvelebil se k noclehu - na hřbetu koně. „Ten s ním trpělivě stál až do ranních hodin, kdy vetřelce našla jeho majitelka a chlápka poslala domů," uvádí deník PNP z policejní zprávy. Z ní také přebrala „služební fotku doličnou".

Europlány Blue Danube

Linecký „Blue Danube Airport" se chopil myšlenky stát se „letištěm evropského regionu", napsal pasovský deník PNP. Experti výzkumné platformy pro mobilitu, dosažitelnost a dopravu, kterou ustanovil loni Euroregion Dunaj – Vltava, si to prý dovedou představit.

Z prezentace role lineckého letiště.Odborníky přivítal ředitel letiště Gerhard Kunesch v učebně vedle vzletových a přistávacích drah, aby si mohli udělat sami obrázek o „předním regionálním letišti Rakouska"a sledovat aktuální denní ruch, uvádí list. Jako moderní logistické letecké centrum slouží v prohlubujícím se zasíťování hospodářského světa k zajištění osobní a nákladové přepravy průmyslové oblasti Horní Rakousy a umožňuje i zajímavé turistické lety na kratší a střední vzdálenosti, rozepisuje se PNP. „Jako centrální součást hornorakouské dopravní infrastruktury letiště zajišťuje mobilitu a rychlou dosažitelnost, a tím získává v návaznosti na integraci Evropy stále víc na významu," tvrdí.

„Protože leží v geografickém středu Euroregionu Dunaj – Vltava (EDM), mohlo by být v budoucnu snad označováno jako letiště tohoto euroregionu,," konstatoval v deníku ředitel Euregia Bavorský les – Šumava – Dolní Inn Kaspar Sammer a dodal, že taková kooperace by znamenala mílový krok v přeshraniční spolupráci a představovala by předpoklad budoucího posílení východobavorského, českého a horkorakouského území.

V semináři na lineckém letišti představil projektový manažer Jan Gregor podle PNP i další aktuální a střednědobé přeshraniční infrastrukturální záměry silniční a železniční dopravy, o nichž by mělo  v tomto týdnu hlasovat prezídium EDM „před přikročením k realizaci". Jako příklady deník uvádí „prodloužení" bavorské B 12, která má být na české straně rychlostní silnicí R 4, a výstavbu B 11 od Deggendorfu přes Železnou Rudu jako důležitý krok pro rychlé a efektivní spojení směrem na Prahu. „Dolnobavorským oblastem na něm hodně záleží. Žádají proto také od českých kolegů další stavební opatření na těchto okrajových trasách.  Dalšími důležitými milníky pro budoucnost regionu a tím i celého EDM jsou ale i další iniciativy jako zajištění dopravního systému v oblastech národních parků, veřejná doprava autobusy a regionálními vlaky a připojení regionu na evropské dopravní sítě," uzavírá pasovský deník.

Autor: Vladimír Majer

29.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 22 000 Kč

Úředníci ve skladech Manipulant logistiky - skladník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vykládka dodavatelského zboží, příjem do systému SAP, vizuální kontrola nepoškozenosti zboží, nakládka a vykládka obalů, příprava zboží k expedici, skenování a kontrola expedice zboží, nakládka zákazníkům. Práce v 2-směnném provozu, automobilový průmysl. Požadujeme vyučení a platné oprávnění k řízení vysokozdvižného vozíku, samostatnost, spolehlivost a zodpovědnost. Nástupní mzda je od 20 000 Kč/měsíc, mzda po zapracování a započítání bonusů až 26 000 Kč/měsíčně. Nástup je možný po dohodě ihned. Zájemci se mohou přihlásit zasláním svého životopisu na e-mail: prace@greiner-perfoam.com. Bližší informace poskytneme na personálním oddělení., Perspektivní zaměstnání, možnost stravování/stravenky, čtvrtletní odměny, 13. a 14. plat, odměna za výsledek hospodaření podniku, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené, a jiné. Pracoviště: Greiner perfoam s.r.o.tábor, Vožická, č.p. 601, 390 02 Tábor 2. Informace: Hana Jirsová, +420 381 406 734,727 916 866.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník - prodejce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: práce v sobotu 1x za 14 dní , Příjem zboží, výdej zboží firmám, prodej konečným zákazníkům, manipulace s VZV, Požadujeme znalost topenářského materiálu, dobrý zdravotní stav, příjemné vystupování, komunikativnost, čistý trestní rejstřík, stravenky, příspěvek na penzijní pojištění , Kontakt: telefonicky - Po-Pá od 7:00 do 16:00, emailem na info@latop.cz. Pracoviště: Latop spol. s r.o. - sklad, U Čápova dvora, č.p. 2762, 390 05 Tábor 5. Informace: Jindřich Lachout, +420 602 432 030.

Obchod - Obchod Obchodní referent 30 000 Kč

Obchodní referenti Obchodní referent/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dobré organizační a komunikační schopnosti. Vysoké pracovní nasazení. Znalost v oboru vytápění vítána. Kontakt: mailem, tel., osobně.. Pracoviště: Rj - trading s.r.o., Budějovická, č.p. 918, 390 02 Tábor 2. Informace: Radek Janů, +420 608 023 448.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Ostatní pracovníci v dopravě 18 000 Kč

Specialisté v oblasti územního a dopravního plánování Cestmistr/ová - cestmistrovství Tábor. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: VOŠ nebo ÚSO (stavbení nebo technický obor - dopravní stavby uvítány), řidičský průkaz skupiny B, znalost práce na PC (Office), vedení kolektivu pracovníků, praxe 3 let., Stručná charakteristika: kontrola silniční sítě, plánování oprav a údržby, řízení pracovníků na svěřeném úseku, zprracovávání provozní agendy, organizace letní a zimní údržby silnic., Plat: 9.třída + po zkušební době osobní ohodnocení, příplatek za vedení, zvláštní příplatek, zaměstnanecké bonusy (5 týdnů dovolené, idnispoziční volno, stravenky)., Nabídky se životopisem zasílejte na email: pavlikova@susjk.cz do 31.8.2018 nebo písemně na adresu SÚS JčK, Vožická 2107, 390 41 Tábor.. Pracoviště: Správa a údržba silnic jihočeského kraje, závod tábor, Vožická, č.p. 2107, 390 02 Tábor 2. Informace: Radka Pavlíková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Členové Klubu českých turistů si dali dostaveníčko v Českém Krumlově a pak vyrazili na pochod.
40

Turisté se loučí s Pochodem krajem pětilisté růže

veteráni Chotoviny - Chýnov

Chýnov zaplní historická vozidla

Turisté se loučí s pochodem

Český Krumlov – Poslední hezké chvíle posledního 50. ročníku třídenního Pochodu krajem pětilisté růže dnes prožívá kolem Českého Krumlova 328 členů Klubu českých turistů (KČT).

Na co zajít do kina

Táborsko - Přinášíme přehled programu kin.

Živitelka se ponese ve znamení oslav.

České Budějovice - Země živitelka oslaví 45. narozeniny, ke kterým si nadělí pamětní minci. K oslavě výročí republiky bude zasazen národní strom.

Pískovnu roztančí Justin Lavash

Veselí nad Lužnicí – Koncert britského kytaristy a písničkáře Justina Lavashe osvěží návštěvníky Kulturního léta na pískovně v sobotu 18. srpna od 20 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT