U sebevraždy na kolejích i tragické dopravní nehody zasahovali policisté

Jihočeský kraj - Páteční večer se v Jihočeském kraji odehrály dvě tragické nehody. Na linku 158 přijali policisté krátce před šestou hodinou večerní oznámení o sražení ženy vlakem u obce Hosín mezi Hlubokou nad Vltavou a Nemanicemi. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému a také pracovníci drah. Jak policisté zjistili, zemřelá žena (50 let z Českobudějovicka), spáchala pravděpodobně sebevraždu. Ve vlaku (R 662) cestovalo zhruba patnáct lidí, nikdo jiný neutrpěl žádná zranění. Kriminalisté případ nadále prošetřují.

Ani ne hodinu po této tragédii zemřela další žena, a to v Písku při dopravní nehodě. Čtyřiadvacetiletý řidič jel s autem VW Polo po Budějovické ulici a srazil starší ženu, která zrovna přecházela ulici směrem od nemocničního areálu k sídlišti Za Kapličkou. Chodkyně (76 let z Písku) nehodu bohužel nepřežila. Řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol, ta ho však vyloučila. Vyšetřovatel nařídil soudní pitvu zemřelé. Přesná příčina i průběh nehody bude předmětem dalšího vyšetřování kriminalistů z Písku.

Jihočeští kriminalisté odhalili pachatele hospodářské trestné činnosti

Jihočeský kraj - Krajští kriminalisté specializující se na závažné hospodářské trestné činy odhalili a obvinili dalšího pachatele, který jako člen organizované skupiny, montoval po kraji na bankomaty skimmovací zařízení. Tento třiceti šesti letý Bulhar v únoru 2012 namontoval na bankomat v Lipně nad Vltavou skimmovací zařízení. Další členové skupiny pak vyhotovili minimálně dvě kopie platebních karet rakouských turistů a v několika případech se pokusili a také vybrali pomocí těchto padělaných karet hotovost, a to na Filipínách. Způsobená škoda se pohybuje kolem 350 tisíc korun. Obvinění ze zločinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podvodu si pachatel převzal v těchto dnech již ve výkonu trestu. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody ve výši 12 let.

Autor: Lenka Pospíšilová