Už pět let uplynulo od chvíle, co Karel Sláma a František Beneš poprvé předstoupili před diváky a nabídli jim zdigitalizované staré amatérské filmy. „Počítali jsme původně, že vzpomínkových večerů bude jen několik, maximálně tak pět, ale nakonec nás počátkem dubna čeká už desáté pokračování,“ zve František Beneš na pátek 6. dubna do sálu kulturního domu v Kardašově Řečici. Právě tam bude dvojice z Audiovizuálního studia Jindřichův Hradec od 19 hodin formou obnovených snímků připomínat doby minulé.

Na programu večera jsou mimo mnoha dalšího snímek Rok na školním pozemku či retrospektiva Filmových kronik. „Na přání diváků, kteří prvotní filmové kroniky neviděli, protože začali naše večery navštěvovat až později, bychom chtěli vždy v posledním bloku filmů reprízovat ty minulé od začátku. Takže budeme bilancovat, ale jako vždy připojíme několik historických i současných novinek,“ zvou filmaři. 

Jedním dechem doplňují, že plánů do budoucna mají mnohem víc. „Rádi bychom opět připravili promítání školu, navštívili s projekcí místní části Kardašovy Řečice a zajisté opět uskutečníme promítání spojené s naší přednáškou o amatérském filmu a jeho digitalizaci v Muzeu Jindřichohradecka. Hlavně ovšem budeme vybírat další vhodné materiály z pozůstalosti pana faráře Josefa Šlechty, kameramana Františka Čecha, pana učitele Karla Klašky, železničářské rodiny Ječných a Bouzkovy, bývalého Kroužku filmových amatérů v Jindřichově Hradci, náš vlastní archiv z toho nevyjímaje,“ dodává František Beneš.