VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

25.8.2017

U sousedů ubývají pekaři a řezníci

Pasov - V Bavorsku aktuálně není ve 160 obcích ani pekař, ani řezník. Vlastního řezníka nemá ani osmitisícový Fürstenzell.

25.8.2017

V Budějovicích si brzy vyberete z 18 kinosálů

České Budějovice - Síť multikin CineStar se na podzim rozroste. V modernizovaném IGY na Pražské třídě v Českých Budějovicích se v listopadu divákům otevře nový multiplex. Ten současný v obchodním centru Čtyři Dvory přitom zůstane, provozovat ho bude i nadále řetězec CineStar.

25.8.2017

Nevěřte lžím, potraviny máme kvalitní

České Budějovice – „Starejte se o půdu, o vodu a kupujte české potraviny.“ Hesla, která ve čtvrtek vyšla z úst našich politiků při slavnostním zahájení Země živitelky po státní hymně.

25.8.2017

Obce brzy vyhlásí zóny bez dávek na bydlení. Hrozí řetězová reakce

Už v září se na úředních deskách některých obcí objeví mapy. Pozornost by jim měli věnovat hlavně lidé sociálně slabí. Budou na nich totiž vyznačeny lokality, v nichž noví nájemníci bytů či ubytoven nesmějí pobírat doplatek na bydlení.

24.8.2017

Soused závodil v plavání v 93 letech

Linec - Franz Zigon z Lince vybojoval při seniorském mistrovství světa v plavání v Budapešti bronzovou medaili – v 93 letech, píší OÖN.

24.8.2017

Země živitelka začala. Potrvá do úterý.

České Budějovice - Již čtyřicátý čtvrtý, a podle organizátorů zlomový ročník, Země živitelky na výstavišti v Českých Budějovicích právě začal. Podtitul tohoto ročníku je Cesta zemědělstvím.

24.8.2017

Jízda městem zrychlí, kruháč je hotový

České Budějovice – Ode dneška jezdí řidiči po novém kruhovém objezdu v křižovatce ulic Husova a Strakonická. Rondel o průměru 59 metrů je první dokončenou součástí propojky sídlišť Vltava a Máj. Její stavbu kraj s městem zahájil v dubnu. Práce za 110 milionů korun mají být hotové příští rok v květnu.

24.8.2017

Přejezd na Bukovci je zavřený

Jižní Čechy - Od dnešní sedmé hodiny ranní je uzavřen železniční přejezd I/3 (E55) na Bukovci.

23.8.2017

U sousedů mají děti sovy sněžné a výra

Pasov - Deset let choval středoškolský učitel a amatérský sokolník Willi Burkhardt z Himmelwiesu v obci Kollburg ve velké voliéře 27letou výří dámu Flori a 16letého samce sovy sněžné Mausiho, a nic se nedělo.

23.8.2017

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

23.8.2017

Skončily rošády na kandidátkách

Jihočeský kraj – Pondělní 16. h ukončila šarády na kandidátních listinách pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ty se budou konat 20. a 21. října a v Jihočeském kraji do nich míří 25 subjektů.

23.8.2017

Pozor! Na Zemi živitelku vyjeďte raději včas

České Budějovice - Nové prezentace, zlevněné vstupné, ale také možné kolony přinese letošní Země živitelka.

22.8.2017

Jen v okrese Pasov padlo na milion stromů

Vichřici v noci na sobotu padlo za oběť jen v okrese Pasov přes milion stromů, píše deník PNP.

22.8.2017

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

22.8.2017

Květinové vůně jsou pro vosy velikým lákadlem

Jižní Čechy - Za prvních 14 dní v srpnu vyjížděli záchranáři ke 130 pacientům s alergickou reakcí na bodnutí hmyzem.

21.8.2017

Uklízeli lágr Mauthausen

Linec - V bývalém koncentračním táboře v Mauthausenu mělo šestnáct mladistvých z Německa, Itálie, Běloruska, Polska, Maďarska a Turecka čtrnáctidenní pracovní kemp.

21.8.2017

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

20.8.2017

Sousedé zjišťovali, jak daleko létá včelka

Pasov – Studenti mnichovské univerzity vedení Michaelou Hofmannovou v dubnu opatřili v Botanické zahradě přes 400 včelek zednic rohatých malinkými čísly na zádech, a studovali jejich letový rádius.

19.8.2017

Vichřice u sousedů zabíjela!

Linec – Dva mrtvé a nejméně 60 zraněných, z toho deset těžce, si vyžádala silná vichřice v pátek před 23. hodinou v St. Johannu am Walde (okr. Braunau).

18.8.2017

Sousedi slaví v Bad Ischlu císaře

Linec – 18. srpna před 187 lety se v Schönbrunnu narodil císař František Josef I. (tehdy vlastně ještě ,Franzl´, upřesňuje žertovně linecký deník OÖN).

17.8.2017

U sousedů budou dobývat hrad

Linec - Několik dnů po koncertním létě, které letos přilákalo na Burg Clam rekordní počet 75 000 posluchačů, bude o nadcházejícím víkendu následovat kolem historického hradu další divácká událost.

16.8.2017

Vzorem německých sousedů je moderátor

Pasov - Televizní moderátor Günther Jauch je podle ankety Forsa největší žijící vzor Němců, píše PNP.

16.8.2017

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Jižní Čechy /VIDEO/ – Zavést mýtné pro kamionovou dopravu na všech jihočeských silnicích I. třídy. Takový je výsledek úterního setkání Jiřího Švece, krajského radního pro dopravu, se zástupci jihočeských měst a obcí.

16.8.2017

Letošní rok je pro rysy a losy tragický

Šumava - První půlrok letošního roku je pro ohrožené druhy zvířat žijících na Šumavě jedním slovem tragický. Srážku s automobilem na Šumavě a v Pošumaví za těch sedm měsíců nepřežili tři losi evropští a rys ostrovid.

15.8.2017

Pětadvacet stran a hnutí chce do parlamentu

Jihočeský kraj – Do úterního odpoledne odevzdalo na krajském úřadu kandidátní listiny (KL) 25 politických stran a hnutí. Poslední dvě až krátce před koncem termínu.

15.8.2017

Němečtí ultras, náš vzor?

Pasov - Sotva se rozběhla fotbalová sezona u sousedů, poznamenávají ji výtržníci. Naposledy byli svědky i čeští diváci televize Erste, hlavního německého veřejnoprávního programu.

14.8.2017

Devět hodin z Horní Plané do Freistadtu

Linec – Sobotní štafetový závod "Mühlviertel 8000".(náš web informoval) absolvovalo 1208 statujících.

14.8.2017

Dejte záchranářům vědět, že uhýbáte

Jižní Čechy – Řidiči s modrými majáky, tedy policisté, hasiči a záchranáři často zažijí nepředvídatelné reakcemi ostatních řidičů.

14.8.2017

Myslivci všude, kam oko pohlédne

Starý Dražejov - Vše je zelené, nejen příroda kolem, ale také spousta mysliveckých uniforem svatebčanů, kteří přijali pozvání na ojedinělou svatbu.

13.8.2017

Bez žen nejsou obecně prospěšní?

Pasov – V sobotu 12. srpna jsme na našem webu psali o genderovské „akurátnosti“, která sousedy nutí výslovně vždy, kdy se píše či oficiálně mluví třeba o učiteli, uvádět také učitelka, vedle úředníka také úřednici, vedle občana i občanku atd.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení