VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

2.9.2017

Po čtvrt století nepůjde do školy

Jižní Čechy - V pondělí 4. září začne nový školní rok pro 82950 žáků a studentů Jihočeského kraje. Zatímco ti starší pár dnů prázdnin navíc vítají, ti, kteří do školních budov vstoupí vůbec poprvé, se nemohou dočkat. Na svůj první školní den se těší 6800 jihočeských prvňáčků.

1.9.2017

K proměnám na agrárním trhu u sousedů

Linec - Také zemědělství v Horních Rakousích prožívá s krizovou cenou mléka a vepřového, diskusemi o glyphosatu či fipronilu a k tomu při extrémech počasí bouřlivé časy, napsal linecký Volksblatt.

1.9.2017

Studentský filmový festival v Písku chystá změny

Písek - Už posedmnácté letos poměří svou tvorbu studenti filmových škol. Mezinárodní festival studentských filmů se uskuteční v Písku od 13. do 15. října a přihlášeno je do něj 374 filmů z 52 zemí.

1.9.2017

OBRAZEM: Nad Lipnem v balonu

Lipno nad Vltavou - Turistický spolek Lipenska chystá nultý ročník hromadného balonového létání nad jezerem. To se uskuteční u příležitosti ukončení letní turistické sezóny o víkendu od 15. do 17. září.

1.9.2017

Soutěž na otáčko dá architektům volné ruce

České Budějovice – Hodně volné ruce budou mít účastníci soutěže na nové otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Nebudou je limitovat ani finance a dokonce ani určení místa, kde by otáčko mělo stát.

31.8.2017

Jak sousedé za frank luxusně pojedli

Linec - S pozoruhodnou historkou přišel deník OÖN.

31.8.2017

Žalman si přehrává svůj život v dokumentu

Nažidla – Měl to být dárek k sedmdesátým narozeninám. Hraný dokument o Žalmanově životě se sice opozdil, přispěje tedy k jiným oslavám. Padesát let působení Pavla Žalmana Lohonky na hudební scéně je také pěkný důvod ke slavení. V příštím roce se máme na co těšit.

31.8.2017

Víc lidí i tržeb. Živitelka zvedla úroveň

České Budějovice - Země živitelka v úterý odpoledne skončila. Pořadatelé před zahájením věštili, že letošní ročník bude zlomový. Z reakcí by se dalo říci, že měli pravdu.

30.8.2017

Když se „musí“ u sousedů...

Pasov - Největší nutkání prý je před varhanním koncertem – každý si ještě rychle potřebuje odskočit, než bude poslouchat největší varhany světa v pasovském dómu.

30.8.2017

Šumavská letní sezona dohání zimu

Šumava - Muži v červených bundách horské služby dříve spojovaní hlavně se zimou na horách už neodpočívají ani v létě. Na sjezdovkách střídají lyžaře adrenalinoví bikeři a v lesích běžkaře houbaři a cykloturisté. Ti všichni pak volají o pomoc horské záchranáře na čísle 1210.

29.8.2017

Policie hledá každý rok desítky dětí

České Budějovice – Od nedělního odpoledne policisté prověřovali v Budějovicích nákupní centra, nádraží nebo třeba Sokolský ostrov. Pátrali po dvou nezletilých dívkách, které se v úterý konečně vrátily domů.

29.8.2017

Kateřinu a Kristýnu hledali po tři dny

České Budějovice – Od neděle, kdy nezletilé dívky odešly od příbuzných, o sobě nedaly vědět.

29.8.2017

Varhany pro Chyšky staví slavný italský varhanář Giovanni Pradella

Chyšky - Nové varhany pro farní kostel svatého Prokopa v Chyškách, na které přispívají farníci a sponzoři do sbírky, jsou už téměř hotové.

29.8.2017

Zač je v Rakousku mléko

Linec - Více než 11 000 výrobců mléka sdružených v největší mlékárně ve státě Berglandmilch dostane od 1. září za mléko víc.

29.8.2017

Cyklobus z jižních Čech dojezdí. Dopravce končí po deseti letech

Znojmo, České Budějovice – Hranice Jihočeského kraje zastaví od příštího týdne zelenou linku dopravního systému cyklobusů, které dosud vozily příznivce cykloturistiky z Českých Budějovic na Znojemsko a zpět. Důvodem je dvousettisícová dotace, kterou Jihomoravský kraj odmítl vyplatit dopravci, který linku provozuje.

29.8.2017

Bagry už v budějovické Jírovcově ulici zahájily akci

České Budějovice - Stavba nového parkoviště ohlašuje velké změny na Pražském předměstí.

29.8.2017

Podle hygieniků má voda v Lipně u Černé zhoršenou kvalitu

Černá v Pošumaví - Suché a horké léto si vybírá daň v letošním roce i na kvaliutě vody ve vodních nádržích, jihočeké moře nevyjímaje.

29.8.2017

Na Kabelkáči budou ceny symbolické, výběr veliký

České Budějovice - Za osm dnů 6. září v IGY Centru budou k mání za symbolické ceny kabelky, dětské knížky, bižuterie, šátky a vázanky.

29.8.2017

Když na nás mávají, zamáváme nazpět

České Budějovice - Naběhají asi 20 km za směnu. „Rozhodně neluskat a netahat za rukávy,“ radí číšníci.

29.8.2017

Středa a čtvrtek přinesou třicítky

Jižní Čechy – Léto ještě nekončí. Alespoň podle předpovědi meteorologů.

28.8.2017

Dál pašují štěňata k našim sousedům

Pasov - Výjimečné německé kontroly na A3 u rakouské hranice nechce Evropská komise prodloužit za listopad, píše PNP.

28.8.2017

Vyberte si z tisíců kabelek

Jižní Čechy - Do Kabelkového veletrhu Deníku tradičně přispěli zaměstnanci dm drogerie markt, společnosti, která charitativní projekty podporuje pravidelně. 

28.8.2017

Na most mají zatím málo peněz

Týn nad Vltavou – Několik let se řeší potřeba zvětšení třímetrové podjezdné výšky železného mostu. Po letošním splavnění Vltavy z Českých Budějovic po Orlík představuje jedinou komplikaci bránící průjezdu vyšším lodím. Spodní hrana stopětadvacet let starého mostu, jenž vyrostl na místě významné dřevěné stavby uváděné už v roce 1229, se musí zvednout o 2,25 m. A to je oříšek, neboť jde o technickou památku.

27.8.2017

Někdejší hejtman Jiří Zimola nastupuje na vysokou školu

České Budějovice - Bývalý jihočeský hejtman za ČSSD Jiří Zimola bude od 1. září působit jako vedoucí oddělení vnějších vztahů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích.

27.8.2017

Budějovice zasypaly třícentimetrové kroupy, bouřilo i jinde v kraji

Jižní Čechy – V několika vlnách se přes jižní Čechy v neděli odpoledne přehnaly intenzivní bouřky s přívalovými srážkami a kroupami. Zhruba třícentimetrové kusy ledu padaly hlavně na Českobudějovicku.

27.8.2017

Král hitů je z Bavorského lesa

Pasov - Johannes Weindl z Rechertsriedu v obci Kollnburg (okr. Regen), 15letý zpěvák „s plachým úsměvem“ (PNP) a hráč na knoflíkovou harmoniku, získal titul německého Krále letních hitů 2017.

26.8.2017

Na hranici je nejhezčí nádraží Německa

Pasov – Pohraniční nádraží Bavorská Železná Ruda bylo vyhlášeno německým Nádražím roku. O primát se dělí s nádražím v Lutherově městě Wittenbergu, napsala PNP.

26.8.2017

Pokus o sebevraždu odvrátili vyjednavači

České Budějovice - Rozrušená žena sedí v okně výškového domu a vyhrožuje sebevraždou. Nemocný mladík se zavřel doma, má nůž a hrozí, že by si mohl ublížit. Dva případy, které se staly v tomto týdnu v krajském městě.

26.8.2017

Kde teď rostou? No, přece v lese...

České Budějovice – Snad každý houbař má svá tajná místa, která by možná neprozradil ani na mučidlech.

25.8.2017

OBRAZEM: Druhý den Země živitelky

České Budějovice - Vylepšováky do kuchyně, masožravky, parkur z balíků slámy pro děti a spousta zemědělských strojů.    

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení