VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

2.3.2018

Tadeáš jede Afrikou: Setkání s lékařem, co umí česky, a krokodýly

Prachatice, Ghana - Vízum do Ghany nakonec Tadeáš Šíma, Čech, který projíždí Afriku z Maroka do Kapského Města na kole Apache, získal.

2.3.2018

Na řece Otavě u Hradiště se pod bruslaři prolomil led

Písek - Zdravotnické operační středisko ZZS JčK přijalo ve čtvrtek 1. března odpoledne na linku 155 informaci o propadnutí osoby do ledové vody uprostřed řeky.

2.3.2018

Arktický den jim letos utekl jen o dvě desetinky

Kocelovice - Za letošní únor si pracovníci Hydrometeorologické stanice v Kocelovicích do své statistky tzv. arktický den nezapíší.

2.3.2018

Neobyčejná učitelská pohádka skončila

Strakonice - V úterý 20. února sladké slzičky dojetí, ve čtvrtek 1. března pak tekly s příchutí pelyňku ze zklamání.

2.3.2018

Snowkitoví draci ovládli nebe nad ledovou hladinou Lipna v Černé

Černá v Pošumaví - Nad zamrzlým Lipnem často krouží barevní draci.

2.3.2018

O víkendu bude přes den nad nulou

Jižní Čechy – Palčáky, šály kolem úst a čepice naražené skoro až ke krku už brzy nebudou třeba. Příliv studeného vzduchu kolem tlakové výše nad Skandinávií zvolna slábne.

1.3.2018

Remek je kamarád, který nikdy nezklamal

Jižní Čechy - Vladimír Remek, zřejmě neslavnější českobudějovický rodák, zůstává natrvalo v mysli těch, kteří se s ním setkali.

1.3.2018

Soused vydavatel se zásluhami

Pasov - Ve slavnostním sále mnichovského úřadu vlády byl 28. února vyznamenán Záslužným křížem I. třídy Spolkové republiky Německo Dr. Dr. Axel Diekmann.

1.3.2018

Čtenáři Deníku, dnes testujeme znalosti z češtiny

Znáte vyjmenovaná slova? Poznáte podmět a přísudek? Napíšete správně čárku ve větě? Vyzkoušejte si, co si pamatujete z hodin českého jazyka. Test z mateřštiny najdete v dnešním vydání tištěného Deníku. 

28.2.2018

Noc a den v hale u sousedů na kolech

Linec – Čtyřiadvacetihodinovku na horských kolech absolvovalo o víkendu ve freistadtské veletržní hale 107 cyklistů.

28.2.2018

Lidé chtějí pohřbít svého kamaráda

Jižní Čechy – Smrtí psa, který zemřel či majitel rozhodl o uspání, aby dál netrpěl, nastává otázka, jak naložit s tělem. Někteří nechají psa po eutanázii ve veterinární ordinaci, jež zajistí likvidaci.

28.2.2018

Zájem o zdrávku se dost zvýšil

Jihočeský kraj - Poslední dva dny zbývají rodičům žáků základních škol na zásadní rozhodnutí, kam bude směřovat vzdělání jejich potomka. Přitom ještě před týdnem nemělo podle průzkumu o tom jasno 16 procent rodičů a výběrem jedné školy si byla jista třetina.

28.2.2018

Chci postoupit do finále. Už kvůli dětem, říká oblíbená jihočeská učitelka

Strakonice – Právě 1. březen bude pro nejoblíbenější učitelku na jihu Čech Hanu Křenkovou ze Strakonic den D. Mezi 10. a 15. hodinou se třídní učitelka 5. A Základní Školy Dukelská dozví, zda se objeví ve finále soutěže Zlatý Ámos pro rok 2017/2018.

28.2.2018

Mrzneme. Teplo nám sebral Island

Jižní Čechy - To, co jsme nezažili po celou zimu, přišlo nyní. Noční teploty klesají hluboko pod bod mrazu, někde až na 20 stupňů Celsia. Naštěstí je to mráz suchý. Jak vysvětlila meteoroložka českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Eva Plášilová, mohlo by být i hůř.

28.2.2018

Policisté v roli hasičů zachraňují a maškary skotačí – prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 28. února 2018.

27.2.2018

U sousedů hledá firma mrzouty a povaleče

Pasov - Jochen Kalz, majitel firmy na výrobu protipožární techniky v Eggenfeldenu, bojuje s nedostatkem odborných pracovníků.

27.2.2018

Nemocných v Jihočeském kraji poprvé od začátku roku ubylo

Jižní Čechy - Více než měsíc už trápí Jihočechy chřipka. Ta sice v předposledním kalendářním týdnu klesla o jeden a půl procenta, jak se ale zdá, na ústup se zatím chřipka dát nehodlá.

27.2.2018

Záchrana života je největší odměnou

Jižní Čechy - Že nejsou dobří jen na pomazlení a panáčkování kvůli pamlsku, dokazují psi Jihočeské záchranné brigády kynologů.

27.2.2018

Muži, co nacházejí autoklíče, bruslařská magistrála a promrzlé koule: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. února 2018.

26.2.2018

Ledová magistrála je otevřená

Lipensko - Bruslařská sezóna je konečně oficiálně zahájena, na loděnici v Lipně nad Vltavou v pondělí slavnostně přestřihli páska a hromadné bruslení může vypuknout.

26.2.2018

Proudu z vrtulí u sousedů nepřibývá

Pasov – Loni požádali provozovatelé v Bavorsku o povolení jen čtyř dalších větrných elektráren o celkovém výkonu 13 350 KW. Předloni jich ještě chtěli postavit 47 se 141 300 KW, píše PNP.

26.2.2018

Nejchladněji bylo na Jezerní slati

Jižní Čechy - Přes -20 stupňů Celsia klesla v noci z neděle na pondělí rtuť teploměru na jihu Čech. Jak uvedl František Vavruška z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích, nejnižší teplota byla jako již tradičně na Jezerní slati.

25.2.2018

Soused má zase prsten – po 35 letech

Linec - O hledání majitele snubního prstenu s vyrytým datem sňatku 28. prosinec 1974 a jménem Traudi, který se našel minulý víkend v hornorakouském klášteře St. Florian, jsme na webu Deníku informovali podobně jako noviny u sousedů.

24.2.2018

Nejstarší ředitelka u sousedů je ze Sudet

Pasov - Vestina Kitzhoferová (77), řádová sestra, která v šestnácti letech přijala jméno Anna, se narodila za války v okrese Český Krumlov. V roce 1946 utekla s matkou, prarodiči a pěti sourozenci do Fürthu im Walde a pak do Landau.

23.2.2018

Májka pro sousedy už „leží“

Linec - Na lineckém Hlavním náměstí bude letos stát jako májka smrk z Reindlmühlu, místní části Altmünsteru u Traunsee.

23.2.2018

Jelen Standa na smrt nemusí. Odstěhuje se do Lán

Šumava, Kvilda - Jelen Standa se stěhuje z Návštěvnického centra ve Kvildě do obory na zámku v Lánech.

23.2.2018

Nejoblíbenější Jihočeská učitelka je ze ZŠ Dukelská ve Strakonicích

Strakonice, Praha - Hana Křenková, učitelka ze Základní školy Dukelská Strakonice, je nejoblíbenější učitelkou na jihu Čech. Rozhodla o tom porota regionálního kola, které se konalo 20. února v Poslanecké sněmovně PČR.

23.2.2018

Fasáda IGY se rozzářila. Na znamení, že je hotovo

České Budějovice /VIDEO/ – Pestrými barvami ve čtvrtek večer poprvé zazářila unikátní fasáda zmodernizovaného IGY Centra v Českých Budějovicích. Zakulacený organický plášť objektu nákupního centra na Pražské třídě, podobný fasádě slavné fotbalové arény Bayernu Mnichov, se rozsvítil na znamení, že modernizace nákupního centra je u konce.

23.2.2018

Bruslaři, ještě pár dnů s Lipnem radši vydržte!

Lipensko – Pořád je to málo, hlásí správci bruslařských tratí v Lipně nad Vltavou, ve Frymburku i v Horní Plané, kteří denně měří led na několika místech.

23.2.2018

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT