PÁTEK

*20 hodin, Tábor
V Univerzitě dnes zahraje a zazpívá Ivan Hlas Trio. Za jejich koncert na místě zaplatíte 220 korun.

*20 hodin, Bechyně
První letošní hudební večer v restauraci Panská rozjede Karel Dvořák a jeho trion.  

SOBOTA

* 9 hodin, Soběslav
Nenechte si ujít tradiční motocyklové závody Fichtel day, které se konají v areálu Automotoklubu Soběslav. Přejímka strojů a výdej startovních čísel začíná v 9 hodin, rozjížďky jsou naplánovány od 11.15 hodin. Ve 12.30 hodin je na programu start kategorie Klasik a kategorie Sport odstartuje ve 13.45 hodin.

* 9 hodin, Tábor
V Mileniu na Pražském Sídlišti se můžete nechat unášet krásou modelů vláčků s plně funkčním nádražím. Klub modelářů z Prahy přiveze do Tábora 40 metrů plně funkční dráhu. Děti si budou zkoušet obsluhu kolejiště.  

* 10 hodin, Bechyně
Divadlo Dívadlo Praha zve rodiče s dětmi na Pošťáckou pohádku. Jistě už jste byli někdy na poště, ale určitě nevíte, co se tam děje v noci. Pan Kolbaba to ví. Ten doručí každý dopis, i když na něm třeba není adresa. Na představení přijďte do malého sálu kulturního domu, vstupné vás bude stát 40 Kč.

*12.30, Soběslav
Areál automotoklubu hostí další ročník oblíbeného závodu Fichtel day. Pokud chcete přijít fandit, jezdci kategorie klasik startují v 12.30 hodin, po ní ve 13.45 hodin se do klání pustí stroje kategorie sport.  

* 12.55 hodin, Planá nad Lužnicí
Pojďte si dnes vyšlápnout z Plané do Plané. Turistický pochod začíná v Klokotech, kam je odjezd z Plané ve 12.55 hodin linkou MHD číslo 13. Dále trasa pokračuje přes Vlčí důl, Větrovy a Sezimovo Ústí I. zpět do Plané nad Lužnicí. V případě špatného počasí či únavy lze výšlap ukončit už po devíti kilometrech v Sezimově Ústí I.

* 13 hodin, Sezimovo Ústí
Lednový výlet s Hankou Kazatelovou v rámci Klubovny II. věku směřuje dnes na Pracov. Tam posedíte a zavzpomínáte na minulou turistickou sezonu. Sraz je ve 13 hodin před hotelem MAS.

* 19 hodin, Sezimovo Ústí
Plesová sezóna je v plném proudu. Dnes můžete vyrazit například na Reprezentační ples města Sezimovo Ústí, který zahájí a o předtančení se postarají děti ze ZŠ Školní náměstí Sezimovo Ústí. Těšit se můžete i na stepařskou taneční show Crock 14. Hrát budou kapely Medium a Hudci z Kyjova. Celým večerem bude provázet moderátor Petr Zajíček. Vstupné na ples, který se koná od 19 hodin v Hotelu Mas, stojí 350 Kč.

* 19 hodin, Tábor
Další pozvánka je na myslivecký ples. Pořádá ho Okresní myslivecký spolek v Táboře od 19 hodin v hotelu Palcát. Vystoupí na něm kroužek trubačů při OMS v Táboře a o hudbu se postará skupina Vysočinka. Chybět nebude bohatá zvěřinová tombola.

* 20 hodin, Jistebnice
Do Jistebnice se můžete vypravit na hasičský ples. Do kulturního domu vás na něj od 20 hodin zve místní sbor dobrovolných hasičů. K tanci i poslechu bude vyhrávat kapela The Gentleman, na vstupné si připravte 120 Kč.

* 20 hodin, Dražice
Další hasičský ples se koná od 20 hodin v Kulturním domě v Dražicích a pořádá ho zdejší sbor dobrovolných hasičů. K dobré náladě, k tanci i poslechu zahraje skupina Pitt Band. Vstupné činí 130 Kč.

* 20 hodin, Veselí nad Lužnicí
Ples města Veselí nad Lužnicí odstartuje ve 20 hodin v kulturním domě. Ve velkém sále zahraje kapela Onkels, ve víceúčelovém sále bude diskotéka. Připraven je tradiční raut, čokoládová fontána, tombola, předtančení skupiny CODA a fotokoutek. Za vstupné utratíte 350 Kč.

NEDĚLE

* 9 hodin, Tábor
V Mileniu na Pražském Sídlišti se můžete nechat unášet krásou modelů vláčků s plně funkčním nádražím. Klub modelářů z Prahy přiveze do Tábora 40 metrů plně funkční dráhu. Děti si budou zkoušet obsluhu kolejiště.  

*12.30 hodin, Chotčiny
V Chotčinách u Chýnova po čtyřleté pauze opět pojede závod seriálu Mistrovství ČR Orion – Shiva KTM Cup 2016. Závodu se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů. Novinkou v letošním seriálu je i vypsání samostatné kategorie MX 2 pro jezdce do 21 let. Účastníci se mohou přihlásit na místě, a to od osmi hodin do půl desáté. Start první jízdy začne v půl jedné. Pořadatelé připravili také volný závod pro závodníky, kteří berou motoskijöring jako hobby. Diváci se můžou těšit i na představení několika domácích jihočeských posádek.