Takový advent chystá Husitské muzeum. Výtěžek z koncertu věnuje pořadatel Dennímu a týdennímu stacionáři Klíček.

„Nabídku podílet se na uspořádání benefičního koncertu v Husitském muzeu jsme přijali s velkým vděkem a radostí. V první řadě to bude určitě pro všechny přítomné velmi krásný hudební předvánoční zážitek, který mimo jiné přinese Klíčku finanční prostředky na jeho činnost a v neposlední řadě se nám podařilo koncert skloubit s putovní výstavou fotek ze života lidí s mentálním a kombinovaným postižením z celé republiky,“ vyjádřil se k benefiční akci muzea ředitel Klíčku Petr Brázda.

Denní a týdenní stacionář sídlí v Záluží a poskytuje sociální služby uživatelům s mentálním a kombinovaným postižením. V současné době se stará o 44 lidí ve věku od 9 do 64 let.
Na programu koncertu budou adventní a vánoční písně v podání Zuzany Lapčíkové a její doprovodné kapely. Hudební zážitek doplní vzácná atmosféra gotického sálu Staré radnice, kde se akce koná.

„Těší nás, že můžeme podpořit všeobecně prospěšné dílo, a to prostřednictvím krásného programu, v němž Zuzana Lapčíková čerpá z hlubokých hudebních tradic a formuje je svou uměleckou energií,“ uvedl k charitativnímu programu ředitel Husitského muzea Jakub Smrčka.

Ilustrační foto.
Města se chystají na advent. Oprašují výzdobu

Součástí benefice bude také výstava fotografií, které vznikly v rámci projektu Pomáháme fotografiemi. „Snímky zachycují život klientů několika zapojených zařízení pečujících o lidi s mentálním postižením. Do Tábora poputuje polovina výstavy, tu druhou si budou moci zájemci prohlédnout v Praze v Kavárně domova Svaté rodiny,“ uvedla koordinátorka projektu Marta Kopecká.

Koncertu bude předcházet vernisáž této výstavy v pátek 10. listopadu od 17 hodin. „Na vernisáži zatančí naše klientky, které již řadu let navštěvují jednou v týdnu lekce břišních tanců v Sezimově Ústí, které vede profesionální tanečnice Alena Motalíková. Už se na vystoupení v muzeu moc těší,“ doplnil ředitel Klíčku.

První táborský klokánek.
Mladý bílý klokan už dostal jméno: Vločka

Na zahájení jsou pozváni i garanti projektu Robert Vano a Lenka Hatašová. Výstava potrvá do konce roku.

Benefiční koncert se uskuteční dne 2. prosince 2017 od 19 hodin v gotickém sále Staré radnice na Žižkově náměstí v Táboře. V předprodeji si vstupenky koupíte v pokladně muzea a pak přímo na místě v den konání koncertu.

Kateřina Nimrichtrová