Galerie U Radnice v Táboře ožila netradiční výstavou grafik nazvanou „Kde domov můj?“. Vernisáž děl členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar se konala ve středu 13. listopadu od 17 hodin.

Společným tématem, které jednotlivá díla spojuje, je domov a způsob, jak jej vidí a ztvárňují jednotliví umělci. Výstava potrvá až do 12. ledna. Sdružení Hollar bylo založeno už v roce 1917 a podílelo se na formování moderní české kultury.

Zakládající členové sdružení podle kurátora projektu Miloslava Polcara před 102 lety jistě (stejně jako my) netušili, jaké změny je po vzniku založení Československa v roce 1918 čekají – v naší zemi, v Evropě i ve světě, jaké politické systémy je budou formovat, jak budou muset své místo domova znovu určovat a znovu si uvědomovat, kam patří a čeho jsou součástí.

"Sté výročí vzniku Československa se téměř kryje se vznikem Sdružení českých umělců a grafiků Hollar, které si dokázalo udržet po dobu svého trvání tradici. A rovněž dokázalo dále rozvíjet a reinterpretovat umělecké grafické postupy odpovídající současnému myšlení a technologickým postupům.
Na výstavě jsou zastoupeny práce autorů několika generací. Jsou zde k vidění různé současné technologické podoby tištěného obrazu a myšlenkové úvahy o tématu, od nejmladších členů Hollaru až po nejstarší. Vystavené práce jsou odpovědí na výzvu. A jsou jejich reflexí na téma fenoménu domova," uvedl kurátor Miloslav Polcar.