PÁTEK

17 hodin Bechyně
Divadélko Bublina ze Sezimova Ústí zahraje poslední inscenaci prvního dne 22. ročníku Bechyňského jara, což je jihočeská přehlídka dětských divadelních, loutkářských a recitačních kolektivů. Program pokračuje i v sobotu od 9 hodin.

18 hodin Chýnov
Začíná prodejní výstava obrazů a fotoobrazů Heleny Šandové v městské knihovně. Expozice potrvá do 2. května a otevřeno je v provozních hodinách knihovny.

18 hodin Veselí nad Lužnicí
K 70. výročí úmrtí Karla Weise, hudebního skladatele a sběratele lidových písní, pořádají v Blatském muzeu národopisný večer. Účinkují: na housle Tomáš Hubka, člen SOČR, na klavír – Hana Semrádová, Ladislav Dohnal, Jasmína Rokosová, zpěv – Strýctet, Tetičky, ZUŠ Oskara Nedbala Tábor, Sólisté – Zdeněk Žalud, František Doubek. V programu zazní 1. a 3. věta ze Suity pro housle a klavír, písně ze sbírky Český jih a Šumava v písni a další veselé písničky a vyprávění nalezené ve Weisově pozůstalosti uložené v Blatském muzeu. Slovem návštěvníky provede Miroslava Rokosová.

19 hodin Tábor
Divadlo Oskara Nedbala uvádí detektivní hru plnou napětí a nečekaných zvratů nazvanou Past. V malém sále ji zahraje pražské divadlo U Valšů.

19 hodin Vlastiboř
Klub Porta Soběslav pořádá ve vlastibořském kulturním domě 48. ročník Jihočeského kola festivalu Porta, na kterém nebude chybět hudba ve stylu country, folku či trampu. Porta pokračuje i v sobotu. Dnes skupina Votvíráci z Písku zahájí country bál. Návštěvníci se na něm mohou naučit, jak správně tančit country tance.

20 hodin Tábor
Hity jako Keltové, Balada, Hrábě, Plesový ráno či Pijánovka si můžete poslechnout na koncertu kapely Tři sestry, která zavítá do táborského hotelu Palcát. Sál bude otevřený již hodinu před akcí. Na pódiu nebude chybět Lou Fanánek Hagen či Franta Vrána.

21 hodin Tábor
V táborské Recykle music baru zahraje místní skupina Černý mosty. Do klubu můžete přijít již hodinu před začátkem koncertu.

SOBOTNÍ AKCE

9 hodin Bechyně
Pokračuje 22. ročník Bechyňského jara, což je jihočeská přehlídka dětských divadelních, loutkářských a recitačních kolektivů. Sobotu zahájí ZUŠ Jindřichův Hradec s představením Atrakce, po nich nastoupí strakonický soubor s detektivním příběhem Fletchera Moona. V 10 hodin uvidíte Tlustého pradědečka, loupežníky a detektivy v podání dačického Tyjáčku a v 11.05 hodin pak krumlovští zahrají Císařovy nové šaty.

9 hodin Tábor
Přijďte si do domu dětí a mládeže vyzdobit velikonoční kraslice různými technikami. S sebou si vezměte vyfouknutá nebo umělá vejce, obuv na přezutí.

9 hodin Tábor
Oslavte se Studiem Grand druhé narozeniny. Až do 20 hodin potrvá bohatý program, na kterém se můžete naučit například bosu, fit training, dance fitness, pilates či salsu.

12.45 hodin Tábor
V Husitském muzeu se koná další z kostýmovaných prohlídek. Návštěvníci se společně s dobově oděným průvodcem vydají do doby končícího 16. století a vychutnají si chloubu tehdejšího stavitelství – starou táborskou radnici, rozlehlý gotický sál a středověké podzemí.

14 hodin Vlastiboř
Pokračuje 48. ročník Jihočeského kola festivalu Porta ve vlastibořském kulturním domě. Odpoledne se uskuteční autorská a recitační soutěž., poté přijdou na řadu recitály úspěšných skupin minulých ročníků, Mimo jiné vystoupí: Anonym Voice, Rybníkáři, Honza Bican, Votvíráci, Kvintet, X-tet, Alternativa Plzeň, Karel Smeykal, Čtverylka, Dancing Carps i folklorní soubor Český Dudák a další. Vítěz postoupí do národního kola PORTY v Řevnicích a mezinárodního kola v Ústí nad Labem.

14 hodin Borotín
V tuto dobu se v místní základní škole otevře keramická dílna. Zájemci si přinesou s sebou přezůvky a pracovní oblečení.

17 hodin Nadějkov
Začne oblíbená Čajovna v budově bývalého kina. Tentokrát se Zdeňkem Lyčkou bývalým velvyslancem České republiky v Dánsku. Povídat bude na téma na lyžích napříč Grónskem. Dozvíte se o tom, jak na jaře před třemi lety překonal téměř 600 km dlouhý přechod grónského pevninského ledovce.

19 hodin Tábor
V Muzeu čokolády a marcipánu se setkají pamětníci a příbuzní táborských cukrářů. Návštěvníci se dozvědí, jak v to tomto řemesle chodilo za první republiky, jaké existovali recepty a pamětníci přinesou i cenné fotografie.

19 hodin Mladá Vožice
Amatérský divadelní soubor z Mladé Vožice Voživot zahraje od 19 hodin na domovské scéně na Bowlingu představení nazvané Moje sestra Maryša, se kterou se představili i na postupové přehlídce ochotnických divadel v Třešti.

NEDĚLNÍ AKCE

14.30 hodin Tábor
Divadlo Drak z Hradce Králové zahraje v Divadle Oskara Nedbala nejen dětem představení Podivuhodný cirkus doktor Tarzana. Těšit se můžete na zpívající šakaly, opičí orchestr i tančící nosorožce.

15 hodin Želeč
Loutkové divadlo na Nitce zve do želečského Špejcharu na pohádku O Červené Karkulce trochu jinak.

16 hodin Tábor
Rodičovské centrum Radost vynese moranu a rozloučí se tam se zimou. Nejdříve ji ale nad čelkovickou školkou nazdobí a pak se za doprovodu písniček a říkadel vydají k Lužnici. Nakonec ji u studánky Eleonory svrhnou do vody.