PÁTEČNÍ AKCE

• 8 hodin – Bechyně
Základní škola ve Školní ulici v Bechyni si v pátek připomene padesátileté výročí otevření. První deváté třídy převzaly svá vysvědčení ve školním roce 1963/64 a od té doby je následovaly další a další. Z řady absolventů jsou dnes významné osobnosti, které se pohybují nejen v oblasti kulturní, ale také politické či technické. A právě při této příležitosti současné vedení školy připravilo oslavy. Při nich se v 16 hodin v jídelně školy setkají bývalí učitelé. Po celé dopoledne, tedy od 8 do 12 hodin se uskuteční den otevřených dveří.

9 hodin – Chotoviny
V kulturním domě začíná tradiční prodejní výstava květin. Najdete zde sadby i ukázky výpěstků. Nechybí ani orchideje, chryzantémy nebo masožravé rostliny či skalničky. V pátek je otevřeno do 18 hodin, v sobotu také a v neděli se sál zavře jíž ve 13 hodin.

9 hodin - Chotoviny
Současně s výstavou květin můžete zavítat i do muzea veteránů. Osmdesát historických vozidel a motocyklů parkuje v areálu pneuservisu U Čápa v Chotovinách v Táborské ulici. V areálu si prohlédněte i stálou výstavu různých historických předmětů, a to šicích strojů, jízdních kol nebo psacích strojů. V pátek a v sobotu je otevřeno do 18 hodin.

16 hodin - Chýnov
V pátek začne sbírka oblečení v bývalém pivovaru v Chýnově, kterou pořádá Občanské sdružení Diakonie Broumov a Římskokatolická farnost Chýnov. Nosit sem můžete letní i zimní oblečení, lůžkoviny, prostěradla, ale i přikrývky, polštáře a deky či obuv. Darovat můžete také drobné spotřebiče jako jsou žehličky, vysavače, topinkovače či mixéry a kávovary. Věci můžete přivézt v pátek od 16 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 11 hodin.

19.30 hodin – Tábor
Pavliha Revival. To je představení, které návštěvníci zhlédnou v rámci festivalu Loutky v dílně Baobab. Inscenace pochází z pera slovinského loutkáře Matija Solce působícího v Čechách.

20 hodin – Tábor
Kapelu Abraxas si můžete poslechnout v Recykle music baru na Špitálském náměstí. Koncert začíná ve 21 hodin, místa si však můžete zabrat již o hodinu dříve.

20 hodin – Zvěrotice
V hospodě Na kopci se koná pouťová zábava, hraje kapela Happy Band.

SOBOTNÍ AKCE

9 hodin – Chotoviny
Až do neděle můžete zavítat do kulturního domu na prodejní výstavu květin. Těšit se můžete na orchideje, chryzantémy nebo masožravé rostliny. V nabídce nebudou chybět včelařské produkty, dále skalničky, letničky či trvalky. V prodeji budou také okrasné keře či sadba zeleniny a hub. V sobotu bude otevřeno do 18 hodin, v neděli pak do 13 hodin.

9 hodin – Chotoviny
Otevřeno má také místní muzeum veteránů, kde si můžete prohlédnout osmdesátku historických vozidel a motocyklů. Muzeum najdete v areálu pneuservisu U Čápa v Táborské ulici. Kromě strojů zde uvidíte také další historické předměty, šicí stroje, jízdní kola či psací stroje.

9 hodin – Chýnov
Druhým dnem pokračuje sbírka oblečení v bývalém pivovaru v Chýnově, kterou pořádá Občanské sdružení Diakonie Broumov a Římskokatolická farnost Chýnov. Až do 11 hodin sem můžete nosit letní i zimní oblečení, lůžkoviny, prostěradla, ale i přikrývky, polštáře a deky či obuv. Darovat můžete také drobné spotřebiče jako jsou žehličky, vysavače, topinkovače či mixéry a kávovary.

9 hodin – Veselí nad Lužnicí
Od rána můžete držet palce veselským gymnastkám. Budou měřit síly ve Veselském poháru. Ten začíná v 9 hodin ve veselské sportovní hale.
V kategorii základního stupně se představí například Ema Vondrášková, Lucie Nouzová, Aneta Ellederová, Eliška Vačkářová či Tereza Malechová. Své umění na kladině, bradlech, přeskoku a v akrobacii předvedou také mladší žákyně, například Karolína Mičková a Viktorie Vítová.
V kategorii starších žákyň uvidíte Elišku Zaňákovou a Lucii Horejšovou.

9 hodin – Veselí nad Lužnicí
V domově dětí a mládeže si můžete vyrobit krásné přání pro maminku.

9.30 hodin – Tábor
RC Radost pořádá v parku u zimního stadionu den rodiny. Akce začne férovou snídaní. S sebou deky, hrnky, talíře a snídaní z fairtradových a lokálních surovin. Následovat bude dopoledne plné nápadů a her pro celou rodinu. Při nepříznivém počasí se snídaně přesouvá do vnitřních prostor RC Radost. Další program pořadatelé zruší.

10 hodin – Tábor
Máte rádi místní potraviny? Rádi jíte venku? Pak si přijďte v sobotu v 10 hodin udělat piknik na Velký šanc v Táboře, který se koná v rámci férové snídaně.Ta propojí fair trade s lokálními produkty. A co si přinést s sebou? Vezměte si to, co uznáte za vhodné a co vám bude chutnat. Nezapomeňte na příbory, talíře, deku, hrnečky či skleničky.
Z dobrot můžete zvolit upečenou buchtu, domácí vajíčka, med, ale také třeba vlastní chléb, domácí marmeládu a podobně. Česká republika se do férové snídaně letos zapojí už počtvrté.

10 hodin – Bechyně
Branka zamčená na knoflík je název pohádky vytvořené na motivy známé knížky Jiřího Trnky Zahrada. V příběhu vystupují dva kluci, kteří vlezou do tajuplné zahrady, kde prožívají svá dobrodružství s trpaslíkem, zlomyslným kocourem, hodnými slony, moudrou velrybou a protivnou psí dámou. V pohádce nechybí živá muzika – kytara, flétna a zvonkohra. Nejen s dětmi můžete přijít do kulturního domu.

16 hodin – Veselí nad Lužnicí
Kapela VOPŘIHO zahraje na Pivovarském dvoře Arabela. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do sálu.

17.30 h – Veselí nad Lužnicí
Od hotelu Lucia vyjde tradiční pochod za úplňku. Tentokrát se zájemci vydají přes chatovou kolonii Slepičák okolo Horusického rybníka do lokality Ruda.
S sebou si nezapomeňte vzít dobrotu na opékání.

20 hodin – Tábor
Jam session – Old Culture, Jiří Matyáš Band, Vráťa Placheta zvanej Plachťák a ostatní táborské legendy si můžete poslechnout v Recykle music baru na Špitálském náměstí. Koncert začíná ve 21 hodin, místa si však můžete zabrat již o hodinu dříve.

NEDĚLNÍ AKCE

11.45 hodin – Bechyně
Právě v tuto dobu otevřou českou část přeshraniční dálkové turistické trasy podél Lužnicedo Bechyně.
Celá trasa je dlouhá 240 kilometrů, vede podél řeky Lužnice od pramene u rakouské obce Karlstift přes města Weitra, Gmünd a Litschau. Hranice překročí u Chlumu u Třeboně. Ze Soběslavi trasa odbočuje na výhledový bod – hrad Choustník a vrací se k řece v Sezimově Ústí, aby přes Tábor, Bechyni a Koloděje nad Lužnicí došla až k ústí do 
Vltavy u Neznašova.
Pásku přestřihnou v 11.45 hodin na louce u ústí Smutné do Lužnice. Ve stejný den i otevřou Řídící a informační středisko Stezky v Bechyni u Muzea turistiky v Široké ulici.

14 hodin – Chýnov
Nedělní odpoledne můžete strávit například na řemeslném jarmarku. Kromě ukázky řemesel, nebudou chybět domácí produkty, občerstvení, hudba či ohýnek. Organizátoři nezapomenou ani na maminky, které v neděli slaví svůj svátek. Na akci dostanou drobný dárek.

15 hodin – Planá nad Lužnicí
V obřadní síni radnice se uskuteční tradiční oslava dne matek. Vystoupí Strýctet, Lužničánek a Marcel Zmožek.

• 16.30 hodin – Tábor
Církev českolovenská husitstká pořádá k oslavě dne matek koncert pěveckého souboru Domino. Akce se uskuteční ve Farského ulici č.p. 1960.