Dnes na trati u areálu Komora na Sídlišti nad Lužnicí v Táboře začne Světový pohár v cyklokrosu. V kategorii elita mužů je nominován například Martin Bína či Ondřej Bambula, ženy bude reprezentovat Nikola Nosková nebo Karla Štěpánová. Na trati nebudou chybět ani muži do 23 let (Michael Boroš, Matěj Lasák) a junioři (Martin Dejmek, Vít Papež). Oficiální trénink se uskuteční dnes od 14 do 16 hodin.

Stálec v hospodě U Kyriánů pořádá od 16 hodin 4. ročník pivních slavností. Návštěvníci budou moci ochutnat šestnáct pivních speciálů. Hrát bude živá hudba. V ceně vstupenky je Plzeňský guláš.

Od 17 hodin se v Želči koná Halloweenské odpoledne v sále obecního úřadu. Na co se můžete těšit? Například na vydlabávání halloweenských dýní. Pro účastníky jsou připraveny dýně, šablony i návrhy. Návštěvníci si s sebou musí přinést nožíky, vykrajovátka, dlabátka.

Ochotnický divadelní soubor Forbína Jistebnice sehraje dnes od 19.30 hodin v kulturním domě v Ratajích divadelní komedii Blbec k večeři.

Sobota

V 9 hodin v hotelu Palcát startuje 13. ročník republikové postupové soutěže CDO v kategorii zemská liga: Hip Hop a Disco dance dětí, juniorů a hlavní kategorie pro solo, duo, malá skupina. Akci pořádá Taneční škola Atak s. r. o.

Poslední žíšovská rána Sportovně střeleckého klubu Žíšov začíná v 9 hodin. Na střelnici si střelci vystřelí ze sportovní pistole. V disciplíně mají k dispozici 20 ran bez nástřelu.

Na Komoře na Sídliště nad Lužnicí pokračuje Světový pohár v cyklokrosu. V 10 hodin začínají junioři, ženy se postaví na trať ve 13.30 hodin a Elite muži pojedou v 15 hodin.

Dětské centrum Matík ve Světlogorské ulici v Táboře zve malé návštěvníky od 14 hodin na Halloween párty. Na zábavné odpoledne můžete přijít v maskách. Vytvoříme si je ale také na místě. Kromě toho se zde bude tančit, hrát a společnými silami si děti vytvoří i strašidelnou dýni.

Halloween po americku připravila na 16. hodinu jazyková agentura SmartiePRO v kinosále Základní školy Bernarda Bolzana. Provede jím lektorka Jennifer. Jako předkrm bude kostýmová módní přehlídka strašidel, včetně zdramatizovaného příběhu o darmošlapovi Jackovi, nebudou chybět soutěže, písničky, tanec a také dýňový koláč či bábovka.

Od 17 hodin pořádá Myslivecké sdružení Dubina slavnostní nástup sokolníků a trubačů v rámci Hubertské mše. Pokud chcete slávu vidět, přijďte do Poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech.

Ve stejný čas, tedy v 17 hodin se uskuteční již pátý ročník Pálení vater v Jistebnici. Akce, která se koná na Staré Hoře v Jistebnici a je spojená s opékáním vuřtů a country hudbou, se zúčastní i dobrovolní hasiči.

Denní a týdenní stacionář Klíček Záluží zve návštěvníky na ples do táborského Milénia. Od 20 hodin bude příchozí bavit kapela Big Papa. Vstupenky seženete v předprodeji například v infocentru.

Na Stiflerovu párty můžete zajít od 20.30 hodin do bechyňského kulturního domu. Soutěží se o titul stifmeistera 2013, uskuteční se volba stiflelerovy královny, miss mokré tričko. Odvážní se poprat o nejlepší čas při pojídání jablečného koláče a zapojit se do půlnoční koláčové bitvy.

Už po šesté pořádá občanské sdružení Pitt BAND v Sudoměřicích u Tábora dobročinnou taneční zábavu. Tentokrát výtěžek ze vstupného, který je padesát korun, poputuje k rodičům osmileté handicapované Michaely Bednářové. V minulosti se stejné podpory dočkal tělesně postižený Jan Wurst, peníze byly věnované i do azylového domu v Jeníčkově Lhotě, občanskému sdružení Liga proti rakovině, tělesně postižené Anice Rypáčkové i občanskému sdružení Klub naděje. Zábava začíná úderem 20.30 hodiny v místním kulturním domě.

Neděle

V 9 hodin startuje 11. ročník republikové postupové soutěže CDO v kategorii Street dance battle 1 vs. 1 a crew vs. crew dětí a juniorů. Akce se koná v hotelu Palcát a pořadatelem je Taneční škola Atak s. r. o.

Pondělí

Ve 13 hodin začíná Den republiky, akce věnovaná výročí vzniku samostatného československého státu. Ve Střelnici se budou prezentovat táborská sdružení, spolky, instituce a uskuteční se zde i řada divadelních, hudebních a tanečních představení.

Program:
13 hodin slavnostní zahájení s Pouličníky Tábor a Divadelním souborem Tábor
13.30 – 14 hodin prezentace činnosti: Taneční studio S.araH, Taneční studio 6Dance, TJ Sokol Tábor
14 hodin Swing band Tábor
15 hodin Příchod a přivítání prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka
15.15 hodin Komorní trio Tábor
15.35 hodin TŠ ATAK, s.r.o.
16 hodin Odchod Masaryka
16.05 hodin Krajem Kalicha před 80. lety - Komentované promítání diapozitivů z období 1. republiky
16.30 hodin Berounští měšťané - RETRO SHOW - Charleston a výuka tance
17. hodin Pouličníci
17.30 hodin Berounští měšťané - RETRO SHOW - Historická přehlídka šatů, prádla a plavek

Doprovodný program od 13 do 18 hodin

Městská knihovna Tábor představí zajímavé osobnosti první republiky od politiků (Tomáš Garrique Masaryk, Karel Kramář, Milan R. Štefánik, Edvard Beneš), přes spisovatele a hudebníky (Karel Čapek, Ondřej Sekora, Jiří Voskovec a Jan Werich, Josef Suk a Leoš Janáček) až k slavným hercům (Vlasta Burian, Adina Mandlová, Hugo Haas).

Pro děti se mohou začít do pohádkových i dobrodružných knih. Návštěvníci si vyzkouší i e-čtečky s texty Karla Čapka a Vladislava Vančury. V knihovně představí i knihy nadměrných velikostí a k zábavě nabídnou stolní deskové hry s tematikou České republiky.

Od 11 hodin si návštěvníci ve Střelnici mohou pochutnat na prvorepublikovém menu, cukrárně i nabídce baru.

V 15 hodin na státní svátek Nadějkovští otevřou zrekonstruované náměstí. Projekt získal od Nadace Partnerství grant ve výši 198 tisíc korun. Řada místních občanů přiložila také ruku k dílu – sázeli stromy, pokládali dlažbu. Při akci nebude chybět zpěv, pohoštění, připomenutí historie místa a od 16 hodin v kině zahraje Divadlo Marky Míkové Andersenovy pohádky.