PÁTEK

Máte rádi představení z repertoáru Divadla Járy Cimrmana? Jestli je vaše odpověď kladná, pak byste dnes večer neměli chybět v hledišti Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Na programu totiž je divadelní představení Posel z Liptákova v podání divadelního spolku Na šikmé ploše Tábor. V hlavních rolích se návštěvníkům na jevišti předvedou : Vít Jakšič, Marek Slabý, Jan Jakšič a David Remiš. V inscenaci nebudou chybět referáty o životě a díle Járy Cimrmana a dvě jednoaktové hry Posel světla a Vizionář. Začátek představení je v 19 hodin ve velkém sále.

Ve 20 hodin můžete zajít na premiéru filmového dokumentu skupiny Sunshine do táborského klubu Bardo. Kapela se snímkem objela již deset měst. Po promítání následuje koncert.

Ve stejný čas začíná i Myslivecký ples v Ratajích v místním kulturním domě. V tanci i poslechu bude hrát Vysočinka. Nebude chybět ani bohatá tombola.

SOBOTA

Sběratelé se opět sejdou v Domě armády v Kyjevské ulici v Táboře. Svým kolegům budou prodávat či s nimi vyměňovat pohlednice, odznaky, etikety, bankovky, kalendáříky, modely, militárie a další sběratelské kousky. Začátek je v 7.30 hodin a konec v 10.30 hodin.

Úderem 8.30 hodin se na soběslavském náměstí otevře vánoční trh Rolničky. Návštěvníci ochutnají punč, teplou medovinu, medovník a různé druhy cukroví. Na stáncích si budou moci vybrat ze široké škály výrobků, které pochází z chráněné dílny Rolničky či praktické školy. Zájemci se svezou i na ponících. Fungovat bude i dětská tržnice, kde každý kluk či holka může prodávat vlastnoručně vyrobené maličkosti.

O půl hodiny později, tedy v 9 hodin, se koná předvánoční florbalový turnájek ve sportovní hale TJ Spartak v Sezimově Ústí. Akce je určena především pro účastníky ZÚ florbal při DDM Tábor. Složení družstev se domluví na místě.

V 9 hodin si můžete přijít do budovy Domova dětí a mládeže v Táboře zahrát počítačovou hru Wolfenstein: Enemy Territory. K dispozici je jedenáct počítačů. Vhodné pro děti od 12 let.

Na staročeský adventní trh můžete zavítat v na táborské Žižkovo náměstí. Od 9 hodin uvidíte ukázky tradičních zvyků a na dárky pod stromeček se můžete inspirovat u prodeje řemeslných výrobků. V 16 hodin vyrazí z Tržního náměstí přes Pražskou ulici až na Žižkovo náměstí vánoční zvonkový průvod, do nějž se mohou zapojit děti i jejich rodiče. Sraz účastníků je v 16 hodin na Tržním náměstí. O hodinu později, tedy v 17 hodin, můžete na Žižkově náměstí zhlédnout představení Vánoce za časů našich babiček v podání souboru Studio dell´arte.

Pokud máte doma šperky, kabelky, vysloužilé oblečení, boty, knihy, hračky, sportovní potřeby, vybavení do kuchyně a další potřeby, které už nepotřebujete, ale je vám líto je vyhodit, přijďte je prodat na bleší trh do velkého sálu restaurace Střelnice. Zde se nový majitel určitě najde. Výtěžek z akce bude věnován Domácímu hospicu Jordán na provoz. Bleší trh je otevřený od 9 do 16 hodin a tradičně se na něj přijdou podívat desítky lidí.

V 10 hodin se otevře expozice Betlémy ve stodůlce ve Hvožďanech. Přijít můžete až do 17. hodiny.

Chcete si vyrobit originální dárek v podobě zápisníku, sešitu či notýsku? Pak zavítejte od 10 do 18 hodin do Dílny v Pražské ulici v Táboře. Eva Měřínská vám ukáže, jak na to. Akci pořádá občanské sdružení Baobab v rámci projektu Posilovna, kterou podpořilo i město Tábor.

V 11 hodin začíná komentovaná prohlídka šelem v zoologické zahradě na Větrovech. O dvě hodiny později, ve 13 hodin, můžete s ošetřovateli navštívit výběh tygrů ussurijských, nakrmíte tygří bratry a dozvíte se spoustu zajímavostí.

V družstevním domě Zemědělského družstva ve Stádlci se ve 14 hodin setkají senioři. Ti, kteří se na akci nemají jak dopravit, mohou využít autobus. Vyjíždí ve 13.15 hodin z Oltyně a krátce před 14. hodinou dorazí do Opařan. Zastavuje v obcích Nové Dvory, Olší – náves, Olší – hájovna, Hodušín – škola, Skrýchov u Opařan a Podboří.

Dětský folklórní soubor Dubáček ze Sezimova Ústí a dudácký soubor Jitra ze Soběslavi od 15 hodin vystoupí ve Špejcharu v Želči. Návštěvníci si při této příležitosti budou také povídat o Vánocích a adventu.

Táborský chrámový sbor zve na adventní koncert konaný ve prospěch Adopce na dálku. Zpívání začíná v 15 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech.

Pokud máte dítko, které touží stát se dobrovolným hasičem či hasičkou v místním sboru, chtělo by nosit uniformu a účastnit se soutěží, využijte přehořovského náboru. Předběžný zápis nováčků se koná od 16 do 17.30 hodin v hasičské zbrojnice v Přehořově.

Zlukovští pořádají od 17 hodin adventní setkání. Na programu mají i koncert skupiny Lakomá Barka, která si připravila pásmo koled a vánočních písní. Otevřen bude i vánoční trh a rozsvítí se zlukovským betlém.

Ve 20 hodin přijďte na Slam poetry do Dílny v Pražské ulici v Táboře. Večerem provede Roman Proutkovský. Vystoupí: Sláďa, Šokir Huminoff, BioMasha, Robyn Kvapyl, Ewjaxvině a jako dýdžej BioMasha. Vítaní jsou i samozvaní slameři. Akce se koná v rámci projektu Posilovna.

Ve stejný čas, tedy ve 20 hodin, se otevře i bar Siesta v Táboře. K předvánoční pohodě zahraje skupina Eden.

NEDĚLE

Třetí adventní neděli spojila Starokatolická farnost v Táboře s žehnáním rodinným betlém(k)ům. Začátek je od 9 hodin v kostele sv. Filipa a Jakuba.

Od 15 hodin v drahovském pohostinství uskuteční tradiční vánoční besídka. Nebude chybět bohatý program.

Adventní koncert smíšeného pěveckého sboru Novita pod vedení sbormistryně Evy Králové na podporu Domácího hospicu Jordán zazní v 16 hodin v děkanském kostele Proměnění Páně na hoře Táboře na Žižkově náměstí. Celý výtěžek bude věnován a provoz hospicu.

V 16 hodin se uskuteční soutěž pekařů a pekařek o nejhezčí a nejchutnější vánočku. Pokud se chcete zúčastnit, přineste vaše výtvory od 14 hodin do Divadla Oskara Nedbala v Táboře do D-Klubu. Ve dvou a půl hodinovém programu se dozvíte něco o vánočních zvycích, o pečení cukroví našich prababiček, zkusíte si nazdobit perníčky, vyrobit vánoční dekoraci ze sušin, figurku z mléčné hmoty, vyzdobit si skleněné ozdoby. K tomu zahrají a zazpívají koledy děti ze ZŠ Mikuláše. V divadle si můžete prohlédnout betlémy a podívat se na ukázku paličkování. Ve spodním foyeru nebude chybět výstava prací žáků zájmových kroužků Domu dětí a mládeže Tábor.

Adventní program připravili nejen pro místní v Bechyni. Od 16.30 hodin se v městském muzeu na náměstí T. G. Masaryka koná adventní trh. Návštěvníci si prohlédnou tradiční řemesla a děti se zapojí do výtvarné dílny.

Pokud si chcete poslechnout vánoční koncert, přijďte v 19 hodin do velkého sálu soběslavského kulturního domu. Uslyšíte skladbu Hej, mistře od Jana Jakuba Ryby.