Táborskými slavnostmi, které začínají v pátek 10. září, se zabývat podrobně nemá zřejmě smysl. Spoustu informací najdete na stránce kultury i na našem webu (odkaz na konci textu). V Liškách u Bechyně od 19 hodin začíná poslední cyklus divadelní akce Divadlo ve Stodole. Jako první vystoupí Divadélko J. Brůčka, následovat bude divadlo Mýtus s Cizincem, Prase na Koni a večer uzavře filmová projekce experimentálních filmů. Shogun Tokugawa, Slave driver, Rescator feat Fikass, Burning steps. To jsou hardcoreové kapely, které zahrají od 19.30 v táborském klubu Orion. Naoko Maeshiba - Když vítr přešel, moje tělo křičelo jako chobotnice je projekt amerického tanečníka. Závěrečnou show očekávejte u táborského Divadla Jo ve Ctiborově mlýně od 20 hodin.

Koncert To be Delirious, Laskat a Psycho Bitchies se uskuteční na Brusírně od 18.30 hodin. Bardovské slavnosti s matadory táborské dj scény Tabor City Truckers djs si můžete vychutnat od 20 hodin v klubu Bardo v Táboře. Těšit se můžete na nové desky v rytmu rokenrolu a country. Houseovou i nalámanou muziku nabídne od 20 hodin táborský bar Envy.

V sobotu 11. září od 11 hodin se můžete seznámit s mladým designem, a to v budově Střelnice v Táboře. Od 16 hodin se v táborském klubu Bardo koná koncert místních kapel Černý mosty (bluesrock) a KlikaVen (hardpop jazz). Od 17 hodin si můžete od ruchu Táborských slavností odpočinout ve Sboru Božích bojovníků při komorním koncertě souboru Matoška.

Táborské setkání 2010 na Bečvárně je akce, na níž od 19 hodin hrají skupiny Royal Incest, Balamuta, Bogotasystem a SweetWater Trick. Podruhé se ve Ctiborově mlýně, v Divadle Jo bude promítat série němých filmů doprovázených živou hudbou. Začátek je ve 20 hodin. V táborském klubu MP7 zahrají od 22 hodin Boycotlettes dj´s. Free Dimension / Womension Discotheque s DJkou DaHill, DJ BitBobem a DJ Alisterem se koná od 22 hodin v táborském klubu Orion. Dj Walla a Groove Dan budou hrát od 20 hodin v táborském baru Envy. Hudbu okoření živým hraním na saxofon Saxo.Kid.

Neděle 12. září je náhradním termínem tradiční chýnovské Neckyády. Začátek je ve 13.30 hodin u bazénu. Neděle ale bude nejen o kultuře. Od 16.30 hodin se ve Sboru Božích bojovníků koná Ekumenická bohoslužba. Slouží ji Václav Hes. Taboard Killers Djs a dýdžej Tao Maffa zpříjemní večer v táborském klubu Bardo.

David Peltán