Páteční akce

13 hodin – Velikonoční prodejní výstava v Podboří
Velikonoční dekorace, smaltované šperky, svíčky bižuterii objevíte na prodejní expozici V Kasínu za bývalou podbořskou Jednotou. Otevřeno mají až do 22 hodiny. Výstava pokračuje i v sobotu a to od 9 do 14 hodin.

18 hodin – Velikonoční výstava v Památníku Mladovožicka
Na vernisáž Velikonoční výstavy můžete přijít dnes v 18 hodin do Památníku Mladovožicka. O kulturní program se postarají žáci z místní základní školy pod vedením Marty Buřičové a Miroslavy Kuklové. Návštěvníci si na expozici prohlédnou práce dětí ze základní i mateřské školy. Výstava potrvá do 26. dubna, přístupná je vždy od úterý do pátku od 10 do 12 hodin a od 13 do 15 hodin, v sobotu pak od 9 do 11 hodin.

19 hodin – Povídání o Srí Lance v Jistebnici
Sbor dobrovolných hasičů zve na povídání o Srí Lance spojené s promítáním fotografií. Vyprávění je ze soukromé cesty dvou mladých lidí, kteří se vydali za dobrodružstvím. Beseda se koná v klubovně domu hasičů.

19 hodin - Na besedě v Nadějkově projednají odmítané úložiště
Občanské sdružení Zachovalý kraj pořádá již tento pátek od 19 hodin valnou hromadu v Padařově, na kterou o hodinu později naváže beseda. Na ní se veřejnost dozví aktuální informace o úložišti radioaktivních odpadů. Obce Jistebnice, Nadějkov, Božetice a OS Zachovalý kraj se dohodly na tom, že proti průzkumům budou postupovat společně. Vycházejí přitom z toho, že úložiště svým usnesením opakovaně odmítla všechna zastupitelstva a v místním referendu se proti němu vyjádřilo přes 95% občanů.

19 hodin – Taneční večer v Měxusu v Sezimově Ústí. Hraje kapela Klávesy Band

19 hodin – Ples atletiky v Táboře
Uskuteční se u příležitosti 110 let založení. Moderuje Jacek Přibáň a hraje Big Papa. Část výtěžku ze vstupného bude věnována občanskému sdružení Hrzán sobě

21 hodin – Koncert v Bechyni
Kapela Zrní zahraje v místním kulturním domě. Večer vystoupí také DJ Mushroom, Fylozofy Jam a Vo106.

21 hodin – Koncert skupiny Lola běží v Recykle music baru

Sobotní akce

8 hodin: Velikonoční jarmark v Mladé Vožici
Do dvora MAS Krajiny srdce v Mladé Vožici (vedle radnice) můžete přijít na velikonoční jarmark. Kromě dekorací, kraslic, pomlázek či košíků a ošatek zde seženete také náušnice, korálky, ozdoby i svíčky. Návštěvníci uvidí také ukázku kovářského umění. Pro nejmenší je připravena výtvarná dílna. Ve dvoře vystoupí kytarový soubor a nebude chybět ani něco na zub.

8.30 hodin: Jarní úklid v Mladé Vožici
Cyklistům i letos záleží na čistém okolí, a proto vyrazí vyčistit příkopy kolem města. Sraz si dali u kotelny v Táborské ulici. Potkat je můžete ve Staré Vožici, Blanici, Radvanově, Staniměřicích, Bělči, Šebířově, Noskově či Zhoři.

8.30 hodin: Jarní jarmark Rolničky v Soběslavi
Až do 12 hodin můžete přijít na soběslavské náměstí a podpořit soběslavskou Rolničku. Jarmark nabídne široký výběr výrobků z chráněných dílen nejen Rolničky, ale i dalších prodejců. Nebude chybět kolo štěstí, bazárek, občerstvení ani doprovodný kulturní program.

9 hodin: Velikonoční výstava v Podboří u Opařan
Velikonoční dekorace, smaltované šperky, svíčky i bižuterii objevíte na prodejní expozici V Kasínu za bývalou podbořskou Jednotou. Otevřeno mají až do 14 hodin.

9 hodin: Velikonoční jarmark v Táboře
Na Žižkově náměstí se otevře velikonoční trh s kulturním programem, ukázkami tradičních zvyků a prodejem řemeslných výrobků. V účinkování se budou po celý den střídat staropražská kapela Hašlerka a strakonický dudák Radek Švec. Děti pak zhlédnou velikonoční pohádku na motivy lidových zvyků a obyčejů v podání Divadélka Mrak.

9 hodin: Velikonoční výstava v Borotíně
V místní základní škole si prohlédnete expozici šikovných rukou. Až do 17 hodin můžete zhlédnout velikonoční kraslice, perníčky, ale také si tu můžete zkusit uplést pomlázku, vyzkoušet si plstění vlny a navštívit keramickou dílnu apod. Součástí výstavy je i přehlídka loutek.

9 hodin: Záchrana tradičních odrůd ovocných stromů ve Vilicích
Pokud se o tuto problematiku zajímáte, přijeďte do Vilic, kde se uskuteční přednáška s odborníkem. Dozvíte se také, jak stromy ošetřovat.

9 hodin: Kreativ Soběslav
Tentokrát na téma jaro a Velikonoce. V kulturním domě se setkají již popáté. Pro návštěvníky jsou přichystané novinky jako keramická dílna, workshop nové techniky smyčkování, prodej živé a sušené vazby s jarní tématikou, pletení pomlázek či malování vajíček. Vyzkoušíte si i tvorbu marcipánových pralinek. Od 14 hodin vystoupí orientální tanečnice a také se uskuteční módní přehlídka.

10 hodin: Bleší trh Planá nad Lužnicí
Bleší trh je připraven v prostorách Galerie Fara.

10 hodin: Kulturní dům Bechyně
Jak si poradí malá chobotnička, která se ještě jako vajíčko zatoulá od mámy ve velkém podmořském světě skýtajícím mnohá nebezpečí? Nejen to zjistí děti na pohádce Děti moře v kulturním domě.

10 hodin: Český pohár Soběslavských okruhů
Do závodů se mohou přihlásit mladší i starší žáci, dále kadeti, kde nás reprezentuje Karel Arlt Švec z Cyklo Teamu Soběslav, dále kadetky, kde nás zastupuje Denisa Švecová a junioři. Start závodu bude na náměstí Republiky „U Husa", odtud ulicí Protifašistických bojovníků a Tyršovou, kde se cyklisté u Domu sportu a zábavy Oáza prudce stočí doprava do ulice Na Ohradě. Poté se smyčkou dostanou do Nerudovy ulice okolo kina, až do ulice 28. října směrem ke gymnáziu. Následně opět ostře doprava a ulicemi Dr. E. Beneše a Petra Voka se závodníci dostanou do prostoru startu a cíle.

10 hodin: Bleší trh v Táboře
Pokud chcete podpořit Domácí hospic Jordán, přijďte do velkého sálu Střelnice. Seženete zde šperky, knihy, hračky, vybavení kuchyně, oblečení, boty, kabelky a jiné poklady. Otevřeno je do 16 hodin.

10 hodin: Velikonoční muzeum v Táboře
Husitské muzeum si pro své návštěvníky připravilo velikonoční dílnu plnou tvoření. Upečete si například tradiční velikonoční pečivo a vyrobíte si i dekorace. Akce potrvá do 17 hodin.

14.30 hodin: Pohádka v Táboře
Tereza a Romana Krůčkovy z Divadélka Bublina ze Sezimova Ústí zahrají dětem autorskou pohádku O Růžence. Představení vychází z klasického příběhu o spící princezně a šípkových růžích. Inscenaci uvidíte v malém sále Divadla Oskara Nedbala v Táboře.

16 hodin: Folklórní večer v Soběslavi
U příležitosti 30. výročí založení soběslavského dudáckého souboru Jitra se v Rožmberském domě uskuteční Folklórní večer. Setkají se zde soubory ze Soběslavi, ale také z Plané nad Lužnicí, Sezimova ústí, Pacova a Českých Budějovic.

16 hodin: Lakomá Barka ve Zlukově
Českokrumlovská kapela zahraje ve zlukovské hospodě v rámci dalšího ročníku vítání jara.

17 hodin: Výroba moštů v Šebířově
Lektor MAS Krajiny srdce účastníky na semináři seznámí se správným zpracováním ovoce, sušením, pasterizací či konzervací. Příchozí se dozvědí také jak moštovat, jak vyrábět domácí vína i jak připravit kvas na destiláty.

18 hodin: Hon na Širokka v Táboře
Již podevětadvacáté se uskuteční velká večerní hra Hon na Širokka. Sraz je na náměstí Mikuláše z Husi. Předpokládaný konec je naplánovaný na 22. hodinu na stejném místě. Zájemci si s sebou vezmou tužku, svíčku, žlutý špendlík do klopy, vítán je i vontský kostým. Těšit se můžete na pamětní odznak.

19 hodin: Pyžamový ples v Dírné
Akce se koná v místním společenském sále.

19 hodin: Ples tanečníků v Radimovicích u Želče

• 19 hodin: Dražičtí ochotníci zahrají Afriku
Představení Afrika aneb Češi mezi lidožravci v podání dražických divadelních ochotníků můžete vidět v místním kulturním domě. Inscenace, která vyšla z pera divadla Járy Cimrmana, se zhostí například Miroslav Šašek, Ivan Šimák, Miroslav Flígr, Sabina Drtinová, Táňa Veselovská, Jaroslava Salabová či Libuše Skaláková.

Nedělní akce

9 hodin: Malování čokoládou v Táboře
Čokoládový obraz si můžete vytvořit v Muzeu čokolády a marcipánu na Starém Městě.

15 hodin: Velikonoční veselice v Chýnově
V parku před kostelem se uskuteční dobročinná akce. Děti se zde mohou svézt na voze taženém koňmi a nebude chybět ani jehněčí pečeně. V 17 hodin program pokračuje koncertem v kostele.