PÁTEK (19. ledna)

CHÝNOV

Na cestě k zářnému cíli. V městské knihovně se od 17 hodin koná komentovaná prohlídka výstavy o Anně Pammrové s autorkou RNDr. Miladou Škárovou. Spojená bude s posezením v duchu přirozeného životního stylu, který Anna Pammrová upřednostňovala.

SEZIMOVO ÚSTÍ

Pyžámkové čtení. Sezimosútecká knihovna zve od 17.30 hodin všechny předškoláky a školáky na Pyžámkové čtení. V pyžamu a s oblíbeným plyšákem v ruce si budou navzájem vyprávět pohádky, nejrůznější příběhy a mohou si vytvořit i vlastní knížku a záložku.

TÁBOR

Žena z Korinta. Hana Maciuchová, Jaromír Meduna a Johhana Tesařová ztvární role v moudrém apokryfickém příběhu z pátého století před naším letopočtem. Působivé představení začíná v Divadle Oskara Nedbala v 19 hodin.

Glenn Miller Orchestra. Fanoušci swingové muziky z Tábora a jeho širokého okolí prožijí opravdový svátek. Do hotelu Palcát zavítá se svou unikátní show nejslavnější swingový orchestr světa. Nestárnoucí swingové evergreeny se rozezní zaplněným sálem od 19 hodin.

Čtyřválec. Restaurace U Beranů na břehu řeky Lužnice zve k posezení u dobrého jídla a pití všechny milovníky bluegrassu, country, folku, trampské muziky, ale i swingu. O jejich zábavu se bude starat od 20 hodin kapela Čtyřválec.

SOBOTA (20. ledna)

MLADÁ VOŽICE

Hasičský ples. Sbor dobrovolných hasičů z Mladé Vožice pořádá od 20 hodin v sále hotelu Záložna bujaré plesové veselí. Hudební produkcí ho doprovodí a k tanci návštěvníky donutí skupina Eksploze, připravena je i tradičně bohatá tombola.

TÁBOR

S Cechem prase žerem. Pod tímto podivuhodným, leč výmluvným názvem se skrývá akce na Tržním náměstí, kterou pořádá od 11 hodin až do šesté hodiny večerní Cech táborských obchodníků s vínem. A jak právě název prozrazuje, vedle ochutnávky a prodeje špičkových vín s odborným výkladem se návštěvníci ocitnou ve víru nefalšované zabijačky se vším, co k ní patří.

Sobotníci. Ve 14 hodin si dají na Tržním náměstí sraz všichni ti, kteří si nechtějí ujít další vlastivědnou vycházku z tradičního cyklu Sobotníci. Tentokrát se zaměří na téma Židé v Táboře.

Slam Poetry Tábor. Trafostanice v Dobrovského ulici (vedle botanické zahrady) se dnes od 19.30 hodin promění dějiště one man show se soutěžní příchutí. Rozesmát, rozplakat, dojmout či donutit diváky k zamyšlení se při své chvilce u mikrofonu pokusí se svou slam poetry Dr. Filipitch, Anatol Svahilec, Šimon Felenda a Honza Dibitanzl.

SEZIMOVO ÚSTÍ

Reprezentační ples města. Bohatý program a dobrou zábavu nabízí každoročně městský ples v Sezimově ústí. Ten letošní, který se koná v hotelu MAS od 19 hodin, nebude výjimkou. O zahajovací předtančení se postarají mažoretky a roztleskávačky ze ZŠ Školní náměstí. Vystoupí taneční skupinu Country Fresh, chybět nebude ukázka společenských tanců v podání juniorských mistrů jižních Čech Barbory Přibylové a těšit se můžete i na Tomáše Balcárka či Elvis Presley revival. K tanci a poslechu bude hrát hostům kapela Medium a Hudci z Kyjova. Mile potěší také ochutnávka vín.

Unmusic Fest 10. Lavina tvrdé punku, metalu a hardcore zaplaví v 19.30 hodin sál restaurace U Křivánků. Stoupenci těchto žánrů se mohou těšit na táborské formace K.Z.O., Skum Squad, vodňanskou hardcore-punkovou legendu Svině! a opařanskou kapelu The Two Eggs.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Ples města Veselí nad Lužnicí. Město na dvou řekách se po roce znovu oblékne do slavnostního a pozve své obyvatele do kulturního domu na tradiční reprezentační ples. Ti se mohou od 20 hodin těšit na již tradiční raut, čokoládovou fontánu a fotokoutek. V programu večera vystoupí vrcholový akrobat David Pargač, finalista německého X-factoru a držitel Guinessova rekordu ve skoku na jedné ruce a představí Elvis handstand show s kouzlem 60. let. Jedním z vrcholů programu se stane předání ceny města za rok 2017. Hosty bude bavit taneční orchestr Variant a ve víceúčelovém sále bude diskotéka s DJ Polless.

CHOTOVINY

Hasičský ples. Ve 20 hodin ožije plesem pořádaným místním hasičstvem také kulturní dům v Chotovinách. Večerem s výtečnou zábavou a lákavou tombolou provede jeho návštěvníky taneční orchestr Akord.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Sousedský ples. Také plánská Sokolovna se od 20 hodin ponoří do atmosféry tradičního plesu. Ponese se v sousedském duchu a chybět nebude nic, co k takovému večeru patří. Vstupenky na akci jsou slosovatelné. Hraje Rondo Music.